Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendeltem Marketplacen magánsz...

Rendeltem Marketplacen magánszemélytől egy cipőt 40ezerFt-ért.Eredetiként hirdette, miután megérkezett kiderült, hogy majdnem eredeti árért vettem egy hamisítványt.Az eladó állítása szerint ő nem tudott róla, hogy hamisítvány.Jogilag mi a teendő?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni van e mód visszakapni a pénzemet, ugyanis eredetit szerettem volna vásárolni.

Ér e valamit a feljelentés?



2023. ápr. 20. 13:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá felhívnom a fogyasztóvédelmet.
2023. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan fell kell szólítani ha nem reagál jelentsd fel hamis cikk árusításért,de ezt bele irhatod a felszólításhoz.
2023. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ő is valahonnan vásárolta. Valószínűleg tudta, hogy nem eredeti.

Ha bebizonyosodna, hogy direkt vert át, akkor csalás is lehet belőle.


Én a helyedben visszakérném a 40 ezret, visszaküldeném a terméket. Ha nem fizeti vissza, akkor bíróság kötelezi arra, hogy fizesse ki neked, miután megnyerted a pert. Időben ez 1 év is lehet. Viszont neki nagyon nem éri meg a kockázat 40 ezer forint miatt, mert akár csalást is megállapíthatnak és ha van más ügye is, akkor nem biztos, hogy csak pnzbirságot kap.


Tehát én feljelenteném, ha nem állítjuk vissza az eredeti állapotot.

2023. ápr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%
#13: Mondjuk azért azt tudni kell, hogy ha meg is nyeri és kötelezik az eladót a per és eljárási költségek megfizetésére a negyvenezer forinttal együtt (ügyvédi és perköltség mondjuk fél-egymillió forint egy ilyen ügyben) akkor sem biztos, hogy ki tudja fizetni, lehet, hogy nincs semmije és nem tudják rajta behajtani, a kérdező pedig futhat a pénze után. Szóval hiába van igaza, pénzt egyáltalán nem biztos, hogy látni fog belőle, hiába költ el nagyon sokat arra, hogy érvényt szerezzen az igazának.
2023. ápr. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos előfordulhat, hogy csak évek múlva fizeti ki nagy nehezen, ha már ült is emiatt, ügyvédi felszólítás stb. Én ennek ellenére sem hagynám annyiban.


És minden felmerülő költséget ráhárítani! Az ügyvéd díját, útiköltség, stb.


Egyszerűbb lenne ha visszaadná, neki is.

2023. ápr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy 50 ezer alatt nem nagyon történik semmi, de a Vaterának pl. van egy vevővédelmi programja, ami ilyen helyzetekben óriási segítség de a FB szerintem semmi ilyenért nem vállal felelősséget.
2023. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!