Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést?

Tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés

Nemrégen valaki a nevemben privát telefonszámról hívást indított egy ismerősömnek, ami számomra nagyon kellemetlen és emiatt el is ítélnek mások. Jogilag nem tudom azonban, hogy elég erős-e a hívás tartalma ahhoz, hogy feljelentést tehessek.A kedves hívó az ismerősömnek azt mondta, hogy én vagyok az illető és szerelmet vallott egy másik személy részére (magyarul hogy én szerelmes vagyok a 3.félbe) illetve kellemetlen kérdéseket tett fel, pl. hogy az ismerősöm haverjának mekkora a hímvesszője (nyilván más szavakkal)

Szeretném bebizonyítani az igazam és megtudni ki volt az, viszont nem vagyok biztos abban, hogy a rendőrség elég komolynak veszi-e az ügyet. Tudom, hogy el kéne engednem simán és hagyni, hogy aki el akarja, az higyje el,de nekem ez eszméletlenül kellemetlen és napok óta nem hagy nyugodni. Jó lenne,ha lenne következménye.

19 éves vagyok, ha ez bármit számít.



#rendőrség #jog #feljelentés #személyazonossággal való visszaélés
2023. jún. 5. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenteni bárkit fel tudsz bármiért. Aztán vagy lesz is belőle valami vagy nem.


Én meg mindenesetre azzal az ismerőssel is megszakítanám a kapcsolatot, aki még a hangomat se ismeri fel, s egy rejtett számnak mindent elhisz.

2023. jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Jelentsd fel :)
2023. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A kedves hívó az ismerősömnek azt mondta, hogy én vagyok az illető"


A megtévesztés, ha valaki másnak adja ki magát, az önmagában nem bűncselekmény, csak ha ebből kára is származik a sértettnek.

Akkor csalás.

De itt nem ez van.


Így ez "csak" személyiségi jogokat sérthet, ha a Te engedélyed nélkül adta ki magát a Te személyednek a telefonáló.

Ez viszont polgári bíróságra tartozik.


Ez nem feljelentés, ez kereset.

2023. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!