Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez egy nagyon érdekes átverés...

Ez egy nagyon érdekes átverés úgy gondolom.?

Figyelt kérdés

Messengeren rám irt egy állítólag 80 éves öregasszony hogy kórházban van és nemsok van neki hatra és külföldön van kórházban. Azt írja van neki 350.000 $ és a felet nekem akarja adni hogy ne a bank vigye el. Küldött egy francia teloszamot ami állítólag a bank igazgató aki intezne az egész ügyet. (De nem tudom hogy tudna magyarul a francia bank igazgató meg neki nem is ez a dolga)😂😂

Átverés szerintetek?



2023. jún. 24. 22:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
...esetleg még meg is gyógyul, és fuccs, gyors örökség. :D
2023. jún. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kért valamit cserébe Tőled a zsetonért?


Azt mondjuk monthatod, hogy sajna nincs számlaszámod, mert (itt kitalálsz valamit...) de nagyon szívesen adsz neki egy címet, ahova küldheti a pénzt.

Ha tényleg neked akar adni ennyi pénzt, akkor feladja postán.

Adsz neki egy postafiók címet.

2023. jún. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Megadhatja a címét is. De akkor is az van a trükkben gondolom, hogy oké, de küldjön el ennyi és ennyi pénzkezelési (postaköltség díját) - nyilván hülyeség, mert ha átutalásról lenne szó, akkor fizetné a feladási díjat.


Egyébként szokott lenni Magyarországon is ilyen aljadék csalás, hogy otthoni bedolgozós összeszerelő munkát kínálnak, de fizessen a jelentkező x összeget ilyen meg olyan ürüggyel, előre, aztán küldik a melót, és utána meg kapja a fizetést. Persze aztán persze semmi. Hogy ez milyen ürügy, pl. postaköltség, vagy letéti díj a cuccra vonatkozó értékre való tekintettel, az részletkérdés, valami ilyesmik szoktak lenni, de egyiknek sem szabad bedőlni.

2023. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem adtam meg neki semmilyen adatomar meg a küldött teloszamra se írtam rá.
2023. jún. 25. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!