Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az internet kábelt a szolgálta...

Az internet kábelt a szolgáltató elvezetheti magánterületen?

Figyelt kérdés
A szomszéd internet kábelét a Vodafone a mi házunk melletti üres telken (ami a miénk) vezette el. Ezzel nem lnne baj, csak hát belelóg az egyik fenyőfánk. Emiatt nem tudjuk kivágni, mert ott a kábel. Mi a teendő?

2023. jún. 26. 19:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hú, nem gondoltam volna hogy ennyi válasz jön. Mindenkinek köszi a segítséget, utánan nézek a közműtéképen.
2023. jún. 27. 10:18
 12/20 anonim ***** válasza:

Pedig a DAS ügyvédei azt írják, hogy igényt tarthat kártérítésre a tulajdonos:

[link]

2023. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

"Először is nézz utána, hogy a szolgáltató bejegyeztette-e a kábelre a szolgalmi jogot a földhivatalnál."


Ezzel csak azzal a baj, hogy ez a fajta szolgalmi jog - ami bejegyzéssel létre jön - csak közszolgáltatókat illet meg, a Vodafone meg nem ilyen.


Neki KÉRNIE kell a szolgalmi jog megengedését - kábel fektetését - az un. uralkodó telek jogosultjától (Tőled) és ha nem kapott ilyet, akkor ezt nem tehette volna meg.

Akkor ez így birtokháborítás, amit a Vodafone csinált.


Ha viszont megengedted, akkor nincs vita.

2023. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#13: De ha csak szóban engedte meg, akkor az olyan, mintha nem engedte volna meg. Ha nincs róla papírja a Vodafonnak, akkor az annyi, mintha nem engedte volna meg, mivel nem bizonyítható semmi.

Kérdezőnek meg szerintem írnia kellene egy felszólító levelet a vodafonnak, hogy mivel nem járult hozzá a telke használatához, helyezzék át a kábelt úgy, hogy ne érintse az ő telkét, mert jelenleg neki útban van és ez így szabálytalan volt.

2023. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Azért a suttyó Vodafone is megéri a pénzét!


Nem bírt 3000 forintért lekérni egy kib.....ott (nem hiteles) tulajdoni lapot, amiről megtudta volna, hogy a kié a telek, és kivel kell egyezkednie arról a nyamvadt kábelről?


Mert azt nyilván tudta, hogy csak úgy, random nem fektettgethet kábeleket a más telkén, engedély nélkül.


Nyugodtan szólítsd fel a Vodafone-t , akár személyesen, akár írásban, hogy húzzon a f@szba a telkedről vagy jogi útra tereled (birtokháborítás) a dolgot!

2023. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat meglesz a levél. Sajnos a falunk olyan eldugott hogy közműtérképet nem találtam.
2023. jún. 27. 18:03
 17/20 anonim ***** válasza:
74%

"Sajnos a falunk olyan eldugott hogy közműtérképet nem találtam."


És? Ettől még a telek a tiéd....


Az eldugott faluban sem lehet kábelt fektetni a más telkén, a jogosult engedélye nélkül.


Ha a Kékes tetején lenne a telked, akkor is ez lenne a helyzet.

2023. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Tudom, ezt csak arra mondtam hogy nem tudom megnézni hogy a térképen rajta van-e.
2023. jún. 28. 12:14
 19/20 anonim ***** válasza:
Akkor is kellett volna előzetes engedély, a bejegyzésről meg kellett volna határozatot kapnod. Szóval szólítsd fel az ovodafont, hogy vigye a kábelét a telkedről.
2023. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 xp ali ***** válasza:
Kivágod a fát. Ha elszakad a kábel, majd a vodafon megcsinálja. Most viharok alatt vágd ki, és megmondod, hogy kettétörte a szél. Nem szükséges, de jó konfrontáció kerülésnek.
2023. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!