Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csináljak, ha a rendőrség...

Mit csináljak, ha a rendőrség nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Körülbelül 5-6 hónapja, nagyobb összeggel átvertek, rajtam kívül több embert is, összesen 1m forint felett. Szerencsére magán úton nagyon sok információt sikerült kideríteni az emberről (életkor (18 elmúlt), hova jár iskolába, lakóhelye, rokonok elérhetősegei(választ se sikerült szerezni tőlük)) Gondoltam arra, hogy házhoz megyünk, elbeszelgetünk vele, de nem szeretnénk, hogy bármi probléma legyen belőle. Mitől számítana és micsoda önbiraskodásnak? Ti mit tennétek a helyzetemben?

2023. júl. 6. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
házhoz megyünk, elbeszelgetünk vele - EZ már önbíráskodás! Jó esetben csak figyelmeztetést kaptok, rosszabb esetben garázdaság miatt nagyobb büntetést
2023. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad le, hogy mit nem csinál a rendőrség. Ugyanezeket az információkat átadtátok nekik is?

Te semmit nem tudsz, mert hiába mész oda a házához, hülye lenne kimenni és szóba állni bárkivel. Be nem mehetsz, mert magánlaksértés. Ha feltartod az utcán, személyi szabadság korlátozása. Ha bármilyen tettlegesség történik, akkor garázdaságtól a testi sértésig bármi lehet.

Emellett van még az önbíráskodás:

"Btk. 368. § (1) Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Amit rögtön 2-8 évre emel ha csoportosan és/vagy felfegyverkezve követik el.


Mindenki tudja, hogy jól meg kellene verni. De abból még a kár nem térül meg, és még téged ültetnek le.

2023. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos amíg az átverés tényét nem tudod hitelt érdemlően bizonyítani, addig az a jog és/vagy a hatóság szemében meg sem történt.

Innentől kezdve, ha házhoz mész a “pénzedért” (aminek eltulajodonítását nem tudod igazolni), csak egy agresszor leszel, akit simán feljelenthetnek garázdaságért.

Szóval te tudod, megéri-e kockáztatni, van e rá esély, hogy erőszakmentesen (bárhogy) visszaszerezd a pénzedet. Ha nem sok, akkor jobb ha elengeded és betudod tanulópénznek, mert rosszabbul is járhatsz.

2023. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, a rendőrségnek minden információt átadtam. Nagymértékű cipőkkel, kamu profillal vertek át facebookon. Engem 215 ezer forinttal. Másik profillal egy ismerősömet is megprobálták átverni, ezért én is ki mentem a találkozóra. Engem más ember, más profillal vert át, viszont egy másik sértettet ugyan azzal a profillal mint engem ugyan ez az ember vert át. Ezen a találkozón sikerült egy képet csinálni emberünkről, így sikerült beazonosítani.

Volt közben egyébként fejlemény, 2 hónapja azt ígérte a nyomozó, hogy behiv minekt újból kihallgatásra, viszont ez nem történt meg.

Egyébként volt e mellett fenyegetes is, privát számról hivogattak.

2023. júl. 6. 17:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De hogy vertek át titeket? Mi a trükk?
2023. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Erederi cipőről képet küldenek, elcserélik a te eredeti cipődre és a találkozóra hamis cipőt hoznak, mindezt kamu profilokról.
2023. júl. 6. 19:29
 7/13 A kérdező kommentje:
Egy erre szakosodott ceg megallapitotta, hogy nem eredeti.
2023. júl. 6. 19:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd a cipő gyártóknak azok majd elpicsázzák a rendőrséget!
2023. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

#6

és te előre fizetsz bármiért is, amit nem hivatalos márkaforgalmazótól rendelsz?

2023. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Jajj hány ilyen feljelentés van… simán a sértett hibája az összes. Olyan hiteles másolat nem létezik hogy ne lehessen észrevenni. Nameg kamu profiltól venni?! Ugyanmár…
2023. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!