Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használtál már valaha önvédelm...

Használtál már valaha önvédelmi spray-t? Ha igen, hogy történt?

Figyelt kérdés
A kérdésem nyilván azokhoz szól, akik hordanak maguknál. Kellett már használnotok? És ha kellett, akkor hogy történt az eset? (Én is mindig hordok magamnál, már 2 éve, de még sose kellett használnom.)

2023. júl. 7. 10:24
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
30: Valóban. Azt mostmár csak otthon tarthatod, és szükség esetén használhatod a házad védelmére. Utcán egy gázspray kategóriába tartozó lehet nálad 20 mg töltőtömegig.
2023. júl. 12. 22:03
 32/42 anonim ***** válasza:
5%

31

Semmilyen ilyen utcán nem lehet nálad!

2023. júl. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

#27 vagyok. Kapszacines van nekem is. Szép vörös permetező spriccel.


Nem tudom mikor tiltották be, de a rendőrség tavaly nyáron többször igazoltatott, zsebem is meg kellett mutatni és mindig megnézték, hogy milyen gázspray-m van. Kapszacines, de sosem szóltak érte, azt mondták mindig, hogy 15 ml-t nem haladja meg, rendben van.


Ha azóta tiltották be, akkor meg max legközelebb elveszi a rendőr és mivel csak szabálysértés lenne, (nem is elzárással sujtható), adna egy csekket, amin nagyon kis összegű bírság lenne.


De nem hinném, hogy 15 mg-ot még nem haladó sprayt ne lehetne hordani.


Ha megtámadnak, veszélyben érzem magam, használom, akár rendőrre is, ha megtámad.

2023. júl. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

32: De lehet, nézz utána! Ha nem lehetne, akkor miért írnák a magyar honlapon, ahonnét rendelni lehet, hogy kiválóan alkalmas utcai önvédelemre?


33: 20 mg töltőtömegig lehet nálad.

2023. júl. 13. 07:11
 35/42 A kérdező kommentje:

Itt írják, hogy mi lehet nálad:


[link]

2023. júl. 13. 07:12
 36/42 anonim ***** válasza:

Kérdező:


A vonatkozó jogszabály: 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről


3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.


(2) * Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom:


e) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem tartalmazó, legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázsprayre, kivéve a közterületen vagy nyilvános helyen szervezett rendezvényeket.


Lefordítsam vagy érthető?

2023. júl. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
36: És én nem ugyanezt írom?
2023. júl. 13. 08:08
 38/42 A kérdező kommentje:
Te amúgy a 32-es kommentelő vagy? Mert akkor végképp nem értem, miért idézted be. Pont, hogy az derül ki belőle, hogy lehet utcán magadnál tartani. Vagy mit akarsz "lefordítani" nekem?
2023. júl. 13. 08:27
 39/42 anonim ***** válasza:

38

Úgy látom könnyen megyűlik a hatóságokkal majd a bajod,mert nem nagyon megy a mondat értelmezés:


"kapszaicin hatóanyagot nem tartalmazó"

2023. júl. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
39: És én nem ugyanezt írom fentebb a 31-esemben, hogy a kapszaicint nem tartalmazót hordhatod magadnál? Nem nekem vannak itt szövegértési gondjaim, van egy olyan sanda gyanúm.
2023. júl. 13. 09:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!