Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mennyit fog kapni...

Szerintetek mennyit fog kapni az angyalföldi gyilkos?

Figyelt kérdés
Szerintem ha sikerül minősítő körülményt (pl. aljas indok, különös kegyetlenség), akkor 18 év fegyházra tippelek, ha sima emberölésért ítélik el akkor szerintem 12-13 évet fog kapni.

2023. júl. 22. 15:38
A kérdező szavazást indított:
0-3 év
3-5 év
5-8 év
8-10 év
10-13 év
13-15 év
15-18 év
18-20 év
Életfogytiglan, félteles szabadságra helyezés lehetőségével
Tényleges életfogytiglan
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok előrelátó. Majd a bíróság eldönti.
2023. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem sokat: max. felfüggesztettet fél évre számolva.
2023. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A különös kegyetlenség egy fontos tényező, hogy megállapítják-e. Nem vagyok szakértő, de vannak dolgok, amik afelé viszik, mások nem. (Pl. a verésre és a több késszúrásra gondolok. Ugyanakkor más dolgok, hirtelen felindulásra utalnak. Ez utóbbi talán a másik irányba viszi) Tehát, ha minősített eset lesz, akkor 20 évet is el tudok képzelni. (Életfogytiglant azért nem) Ha nem, akkor is minimum. 10 évet mondanék
2023. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt nézzük, hogy a darnózseli hentes 21 évet kapott, pedig ledarálta a feleségét és szétszórta egy mezőn... Akkor egy ilyen gyilkosságért biztos kevesebbet fog kapni, de nem vagyok jogász. Remélem minél többet fog kapni, a szüleinek nem enyhít a fájdalmán, hogyha hirtelen felindulásból tette. Emberek vagyunk elvileg, nem állatok. Ha mindenki hirtelen felindulásból cselekedne, egy csomó ember követne el durva dolgokat. De egy felnőtt ember tudom már gondolkodni.
2023. júl. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem eleget. Az elég az élete végéig tartó folyamatos kínzás lenne.
2023. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd a bíróság eldönti.
2023. júl. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, abból kiindulva, hogy VV. Fanni gyilkosa kb. 10 év után kijöhet, ő talán még annyit sem lesz bent.


És a legmegdöbbentőbb az, hogy nem is kell, hogy bennfentes kapcsolataid legyenek. Láttam olyan riportot, hogy a pali meggyilkolta a még kiskorú, 17 éves unokahúgát, akivel viszonya volt faluhelyen. A házuk pincéjében ásta el, amikor lebukott, minimális megbánást sem mutatott. Leginkább saját magát sajnálta, hogy "ilyen helyzetbe került". Az ÜGYÉSZNŐ 9 év letöltendő kiszabását tartotta arányosnak...

2023. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!