Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben kinek a...

Ebben az esetben kinek a tulajdonában van egy facebook oldal?

Figyelt kérdés
Egy önkormányzati intézménynek csináltam facebook oldalt, amit 10 éve én kezelek. Az oldal nagyon fut, fő információcsatornája lett az önkormányzatnak. Viszont munkahely váltáson gondolkodom, a kérdésem pedig az, hogy az önkormányzat tulajdonának számít ez az oldal, vagy az enyémnek. Tehát ha leszámolok akkor eladhatom nekik, vagy automatikusan az övéké marad?

2023. aug. 17. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:

szabadidődben csináltad vagy munkaidőben?

önkormányzat megbízásából vagy saját magadtól?

2023. aug. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szabadidőben csináltam, már 11 éve.

Saját magamtól csináltam, megbízás nélkül. Csak megtetszett az önkormányzatnál, hogy sokan követik az oldalt, és elkezdték saját csatornának is használni.

2023. aug. 17. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szabadidődben, akkor a tiéd, nem kérhetik el a jelszavát.
2023. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha egy oldal egyértelműen valamelyik településről, vállalatról, márkáról, stb szól, akkor a jogtulajdonos igényelheti a Facebooktól az oldalt.

Korábbi önkormányzati választások idején történt olyan, hogy a korábbi városvezetés nem adta át a hozzáférést, mondván az saját oldaluk. FB viszont kivizsgálás után átadta az adminjogokat.

Szóval legjobban akkor jársz, ha eladod.

2023. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

"Ha egy oldal egyértelműen valamelyik településről, vállalatról, márkáról, stb szól, akkor a jogtulajdonos igényelheti a Facebooktól az oldalt."


Inkorrekt válasz. Eleve már a tulajdonost is hibásan jelölöd meg, aki a kérdező. Innentől válaszod hasznossága mínusz három alatt van öttel.

2023. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!