Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatásos gépkocsivezetőként...

Hivatásos gépkocsivezetőként dolgoztam az életem nagy részében. Miután látótérkiesést tártak fel a szemeimben, ezért a hivatásos jogosítványomra nem kaptam alkalmasságit, csak az A és B kategóriákra. Jogszerű ez a döntés?

Figyelt kérdés
Mi a különbség egy személygépkocsi és egy tehergépkocsi vagy autóbusz vezetése között, hogy egyikre igen a másikakra nem, ad érvényességet az orvos. Mi alapján hoznak döntéseket? Ilyen § nem találok. Ja kapom a látási fogyatékossági támogatást is. Különben év végén már nyugdíjba megyek.
2023. okt. 10. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Igen jogszerű. Jogszabály rendelkezése alapján döntik el.


1. melléklet a 13/1992. (VI. 26.) NM rendelethez *

A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának minimumkövetelményei és az egészségi alkalmasság elbírálásának szempontjai

...

1.1. Az 1. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások

...

b) látótere vízszintes irányban legalább 120°-os, amely balra és jobbra legalább 50°-ot, felfelé és lefelé legalább 20°-ot bővül, és

c) látótere középpontjától számított 20°-os sugarú tartományon belül a látása nem terhelt.

..

1.2. A 2. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások

...

c) látótere vízszintes irányban mindkét szemre legalább 160°-os, amely balra és jobbra legalább 70°-ot, felfelé és lefelé legalább 30°-ot bővül, és

d) a látótér középpontjától számított 30°-os sugarú tartományon belül a látás nem terhelt.


[link]

2023. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Mi a különbség? Már azon túl, hogy az egyik 1,5-2T a másik meg 18-20, illetve az autóbusz esetén ülnek mögötted még ötvenen vagy többen? Semmi. Meg mondjuk teljesen más igénybevételnek és terhelésnek számít ha valaki vezet egy B kategóriás jogosítvánnyal vezethető járművet heti pár alkalommal, vagy ha valakinek az a munkája, hogy vezet, nem véletlen kell rá más jogosítás és más dolgoknak megfelelni.
2023. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 DK-s ***** válasza:
91%

Most jól értem, hogy te látás-rokkantként, vagyis gyengén-látóként azon pörögsz, hogy miért nem kapsz hivatásos jogsit?


Na. Most menj te a ki.... p....ba.

2023. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!