Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 24.01.01-től 90 napos lesz...

Ha 24.01.01-től 90 napos lesz a felmondási időm, és én beadom a felmondást dec 28-án akkor marad a 30 nap? Most még csak 30 nap

Figyelt kérdés
2023. okt. 29. 20:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha már MOST eldőlt, hogy felvennének egy helyre, akkor miért dec.27-én lesz a kezedben a szerződés?

És miért jó nekik, hogy még onnantól egy hónapot várjanak rád?

A legjobb pont az lenne, ha mihamarabb tudnál menni, tehát most kéne beadnod a felmondásodat és dec.1-től tudnál ott dolgozni.

2023. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Kérdező, ha már MOST eldőlt, hogy felvennének egy helyre, akkor miért dec.27-én lesz a kezedben a szerződés?"

Hát ezt tán kérdezd meg attől a gyökér f***sztól aki felvesz!! és ha megtudod mondd el nekem is!!


egy távozó helyére vesznek fel de adddig nem írnak szerződést amíg ő el nem megy. És ő bizony dec 22vel távozik de utána nincs senki benn, csak dec 27 legközelebb... NA ENNYI.


KÖZSZFÉRA.

2023. okt. 30. 12:39
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha közszféra, akkor viszont teljesen mindegy mennyi lesz a felmondási időd, meg fognak várni.

A közszféra a gazdasági racionalitással teljesen szembemenve működik.

Már az kész csoda, hogy kiírták az álláspályázatot az illető távozása előtt. Sokszor úgy van, hogy a pályázatot is akkor írják ki, amikor már elment az előző ember. Aki persze szintén legalább egy hónappal előtte beadta már a felmondását. Pedig a felmondási idő elvileg pont azért van, hogy addig tudjon másik embert keresni a munkáltató az ő helyére.

2023. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A tankerületnél csak kekeckedni akartak. Ha a törvényben az van, hogy január 1.-től, akkor akkortól. Attól mert a tankerületben hülyék, még törvény az az törvény. Amúgy logikátlan is lenne a verziójuk, mert akkor otóber 1.-től lenne így, vagy aki november 15.-én adja be, annak mennyi, hiszen a 30 nap nem nyúlik át, a 90 meg igen. Szóval hülyeség amit kitaláltak, egy törvény nem is rendelkezhet így.
2023. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!