Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölt autó átírásához...

Örökölt autó átírásához kell-e kötelező biztosítás megkötését igazoló dokumentum?

Figyelt kérdés

Örököltem egy autót (édesanyámtól, aki elhunyt) és ilyenem (biztosítás) nekem nincsen/nem tudok róla.

Kormányablakba foglaltam időpontot az átíráshoz.

Köszönöm!


2023. nov. 1. 10:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A kérdéshez: vagy elég csak a hagyatéki végzés plusz a jogerő.

Nem értek ehhez, mert autóm sem volt sosem és örökölni sem örököltem még.

2023. nov. 1. 10:32
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Amíg nincs a neveden, addig nem is tudsz biztosítást kötni rá szerintem.
2023. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha van hagyatéki végzés, amiben a nevedre kell venned az autót, átíráshoz kell rá kötelezőt kötnöd.

És minél sürgősebben, mert nem kevés a fedezetlenségi díj a biztosítóknál, napi 800Ft kb. Vagyis a hagyatéki végzéstől számítva napi 800ft.


Ja bocs, őszinte részvétem. :(

2023. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

#2 Tud rá biztosítást kötni, a biztosítónak nem számít hogy kié a kocsi. Ha kérdés van akkor azt írja be hogy ő az üzemben tartó nem a tulajdonos és nincs gond.

A régi kocsinkat a gyerek kapta meg, ő intézte rá a biztosítást is már üzemben tartóként, de a tulajdonjoga a mi nevünkön van. Így egyszerűbb volt.

2023. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 A hagyatéki végzés megkötése kortól vagy annak jogerőre emelkedésétől kell számítani a fedezetlenségi díjat? Ezt hogyan és kinek kell befizetni?
2023. nov. 1. 11:39
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Igen, az okmányirodában csak úgy írják a nevedre, ha előbb van biztosításod.

/Hivatalosan a hagyatéki végzés jogerőre emelkedésének napján kell megkötni a biztosítást,onnantól fedezetlenségi díjat számol, viszont lehetnek olyan egyedi esetek,hogy nem kapod meg időben, ezért 30 nap türelmi idő szokott lenni(amíg nem feltétlen kell fedezetlenségi díjat fizetni)./


Itt egyszerűen megkötheted: [link]


Első kérdésnél ahol azt kérdezi,h 'most vásárolta a gépjárművet' válaszd ki,h 'nem' és akkor feldobja ,h 'gépjármű öröklés'. Onnantól csak forgalmiból kell az adatokat beírni.

Végigmész a kalkuláción,itt kidobja a végén,h melyik biztosító a legkedvezőbb,azt kiválasztod,amikor a megkötöm gombra rákattintasz,feldobja,h belépés v. regisztráció,ott csinálsz egy regisztrációt, beírod az adataid,végignyomkodod,minden elfogadsz és kész. Aztán a személyes fiókodban a 'Dokumentumok' között nagyjából fél órával a megkötés után már ott szokott lenni egy ilyen 'Biztosítási Ajánlat' nevű dokumentum(ez gyakorlatban kötvénnyel egyenértékű), azt kérik majd az okmányirodában. A lényeg ,hogy ne csak a megrendelést visszaigazoló emailt mutasd be,mert azt önmagában nem fogják elfogadni.

2023. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 4.§ (6.) bekezdése az alábbiakat tartalmazza:


Az üzemben tartó halála esetén, ha a biztosítási kötelezettség címzettje nem állapítható meg, a szerződés legkésőbb a hagyatéki eljárást lezáró határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napig tartható hatályban, amennyiben a gépjármű birtokosa a halál tényét a biztosítónak bejelentette, és a szerződést díjfizetéssel hatályban tartja."


Itt az erről szóló törvény. Tehát a törvény 30 nap türelmi időt engedélyez a hagyatéki végzés jogerőre emelkedésétől is. Ez azt jelenti, hogy fedezetlenségi díjat csak a 31. naptól kell fizetni, ha addig a járműre az elhunyt nevén érvényben volt a kötelező biztosítás.

A fedezetlenségi díjat szintén a biztosítónak kell befizetni,általában úgy küldik a díjbekérőt,hogy az is bele van számítva.

Ha 30 napon belül vagy, és érvényben van még az előző kötelező biztosítás(tehát díjrendezett), akkor csak a biztosítónak kell jelezned ennek tényét, és akkor nem fogják kérni a fedezetlenségi díjat.

2023. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Először a 0. kérdésre kellene válaszolni; akarod használni az autót?


Ha nem, akkor ideiglenesen ki lehet vonatni a forgalomból az autót, ekkor nem kell rá sem súlyadót, sem biztosítást fizetned.


[link]


Bár tavalyi cikk, de talán sokminden nem változott azóta.

2023. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, rossz kérdést adtam meg: nem átíratni, hanem a forgalomból kiíratni akarom az autót.
2023. nov. 1. 13:15
 10/13 A kérdező kommentje:
#9: Nem akarom használni sem és véglegesen akarom kivonatni a forgalomból.
2023. nov. 1. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!