Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire veszik komolyan, ha...

Mennyire veszik komolyan, ha egy autó nem alkalmas műszaki vizsgára, de valahogy levizsgéztatják és azzal közlekednek?

Figyelt kérdés
2023. nov. 1. 11:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
92%
Attól függ, mi a baj. Ha rossz a fék, az gáz. Ha csak a szélvédőn van egy kavicsfelverődés, az a kutyát sem érdekli. De hivatalosan nem mehetne át.
2023. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Roncs az egész, a kaszni szétrohadt, a rendszám majdnem leesik és korom megy ki a kipufogóból, katalizátort kivágták!
2023. nov. 1. 11:40
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

A rendőr csak a közúti ellenőrzés időpontjában fennálló állapotról tud dönteni. Ha abban a pillanatban az autó alkalmatlan a közúti közlekedésre akkor bevonja a forgalmi engedélyt. Ha a tulajdonos használni akarja az autóját akkor intézkedik hogy a szakemberek ismét vizsgálják meg az autó műszaki állapotát.

Ettől még mondjuk 1 éve az autó lehetett olyan állapotban hogy jogosan kapta meg a műszaki vizsgát.

Ha felmerül annak a gyanúja hogy a műszaki vizsga időpontjában sem lehetett alkalmas az autó a közlekedésre akkor meg át lehet vizsgálni a műszakin készült dokumentációt. Mérések, fotók stb. és meg lehet kérdezni a vizsgabiztost hogy ugyan már miért engedte át ezt az autót.

2023. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"...de valahogy levizsgéztatják..."

Ugyanaz a véleményem, mint a jogsihosszabbítás esetén. Csak hát háziorvosból kevés van. De a műszakis helyet jól be kéne zárogatni.

2023. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4

Vizsgára kölcsönkérek 4 vadiúj gumi aztán utána visszacserélem a régi kopottra. Az autó nem alkalmas a közúti közlekedésre és mégis van műszaki vizsgám. Ezért a vizsgáztatót sem lehet felelősségre vonni.

2023. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5

"Roncs az egész, a kaszni szétrohadt, a rendszám majdnem leesik és korom megy ki a kipufogóból, katalizátort kivágták!" - Ez nem 4 gumiról szól.

Természetesen nem is ilyesmire gondoltam.

2023. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lomtalanitás volt, egy ilyen autó romhalmaz elgurult a zsaruk szeme láttára és nem történt semmi sem!
2023. nov. 2. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Minek kellett volna történnie?
2023. nov. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7

Nincs neked jobb dolgod, mint másokat nézegetni? :D

Amikor a stop táblán át 20-szal átgurult előttem babettán a bácsi és a rendőrök 15méterre a buszmegállóból traffiztak, szerinted történt bármi is?

A bácsit megmentette egy szintén stop-on, lakott területen belül 70 környékén áthajtó menyecske - aki 1-2 évvel korábban belém jött ugyanitt és ezért már csak 30-40 között merek ott gurulni, féken a lábammal. Akkoriban 45-tel lassultam - így maradt mindenki életben.

A nő 4 gyermeket szállított. Egy újszülöttet, hordozóban az anyósülésen bekötetlenül és 30cm-re a becsapódásomtól. ... Mondjuk a hogy-létét is csak én ellenőriztem a testvére sipákolására, amíg telefonált a menyecske, hogy hát egyenesen halad, neki volt elsőbbsége... Mondjuk én is, ráadásul neki jobbról és védett úton, de mindegy.

De legalább előzött már meg megkülönböztető jelzések nélkül rendőr közlekedés elől elzárt területen, kanyarodósávban és záróvonalon is! Volt, hogy ezt mind egyszerre követte el. Meg nem égett a hátsó lámpája este...de a rendszámtáblaizzó miatt engem megbüntetett úgy, hogy volt csereizzóm is, kettő, de imbuszkulcsom éppen nem... De legalább szolgálatban a fusizó autószerelőnél jattért gumikat pakolnak néha. Rendőr helyszínelő rokonom évek óta próbálja otthagyni a rendőrséget, akkora gáz az egész.

2023. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"

Nincs neked jobb dolgod, mint másokat nézegetni?"


Nincs

2023. nov. 8. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!