Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lejárt személyi igazolvány...

Lejárt személyi igazolvány meddig érvényes?

Figyelt kérdés

A tulajdonosa jogosult legalább a kórházi ellátásra?

64 éves. Tavaly úgy lerobbant, hogy ágyban fekszik, csövek tartják életben, vagyis inkább a létezésben. Mozgatni őt nem célszerű.

Időről időre kórházba kell szállítani.

Lejárt a személyi igazolványa.

Kormányhivatalban a vállukat vonogatják. A szabály az, hogy mozgásképtelen beteghez kiszáll a hivatalból egy ember, aki fotóz, stb. A gyakorlatban erre nincs eszköz. A busz (mobil kormányablak) energiatakarékossági okokból tavaszig nem közlekedik.

Igazolást arról, hogy ott jártam és próbáltam intézkedni, nem adnak.

A kérdés újfent.

Ettől még ellátják a beteget a kórházban? Esetleg tudna valaki egy jogszabályt idézni ezzel kapcsolatban?

Nagyon hálás lennék; köszönöm.


2023. nov. 4. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekem most lejárva van - cca. október 20 óta.


Majd megcsináltatom, de nem izgatom magam, hiszen pl. jogsival igazolhatom, hogy azonos vagyok velem.

2023. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Itt nincs jogsi. Születésétől fogva sérült. Cselekvőképtelennek nyilvánította a bíróság.
2023. nov. 4. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg le nem jár.
2023. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

OK. És a lényegi kérdésre - A tulajdonosa jogosult legalább a kórházi ellátásra? - tudna valaki érdemben válaszolni?

Köszi.

2023. nov. 4. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:

"szabály az, hogy mozgásképtelen beteghez kiszáll a hivatalból egy ember, aki fotóz, stb. A gyakorlatban erre nincs eszköz"

"Igazolást arról, hogy ott jártam és próbáltam intézkedni, nem adnak."

Ilyen nincs, hogy nem csinálnak semmit és nem adnak semmit. Én visszamennék és megpróbálnám elintézni a kiszállást a helyedben.

Megkeresed a szabályzat megfelelő pontját, sőt, jobb ha felkeresel egy jogtanácsadással foglalkozó civil szervezetet, akik tudnak segíteni, megkeresitek a vonatkozó jogszabályokat és ezekkel a dokumentumokkal, törvényi kötelességükre, jogaidra hivatkozva vered az asztalt a hivatalnál amíg el nem intézik neked a kiszállást. Ha kell vezetőt hívsz, feljelentést helyezel kilátásba, akár fel is jelented őket. Az ilyet nem szabad annyiban hagyni, mert így mással is megcsinálják.

A kórházi ellátásra a tb alapján vagy jogosult, ha az illető azt fizeti, akkor ellátják. Ha nem fizeti, ki kell fizetnie magát az ellátást, szóval akkor sincs baj, csak úgy jelentős plusz kiadás lesz. Nagyon rég voltam már kórházban, nem tudom hogy az azonosításhoz elég-e a tb kártya vagy kell-e a személyi igazolvány is, de szerintem kelleni fog. Ha az nincs, akkor bármilyen más okmány jó, amivel tudod igazolni a személyét. Ha semmivel sem tudod igazolni, akkor lehet hogy a TB-t sem fogják elfogadni, szóval úgy ingyenes ellátás nem lesz. De lehet jobban jársz ha ezt az illetékes hatóságtól kérdezed meg, mert kevés olyan ember lesz itt a gyakorin, aki ért a területhez és 100%-ban pontos választ tud adni.

2023. nov. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez lesz. Holnap írok a TASZ-nak, és kérem a segítségüket.

Aztán kap a Kormányablak egy ajánlott-tértis levelet. Arra kénytelenek lesznek írásban reagálni.

Azt nem írtam, hogy intézetben él plusz cselekvőképtelen. (Jogsi, útlevél - értelemszerűen - nincs.) Én vagyok a gondnoka. Engem cseszerget az intézet a lejárt okmány miatt és a gyámhivatal is majd, ha gond lesz.

A TAJ rendben van.

2023. nov. 4. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!