Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én reagálom túl?

Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni. Remélem nem rossz kategóriába írom.

Röviden anyi hogy húgom beszélgetett egy 19 éves sráccal. Húgom még nincs 14, fél év múlva tölti be.

Lehet csúnya volt, de végigolvastam a beszélgetést. Igazából hétköznapi dolgokról beszélgettek, egyetlen egyszer beszélgettek szexuális dolgokról, Húgi kérdezte meg hogyha úgy van mit tenne vele a srác. A srác leírta részletesen. Persze hugit se kellett félteni. Igazából ennyi. Képet nem küldött se a srác, se hugi, csak leírta hogy hogyan dolgozná meg, szépen fogalmazva. Viszont a srác instája megvan, szerintem kamu, bár ki van írva hogy 19 éves, ezt nem is tagadja, de kép úgy nincs róla kint. Hiába írtam rá letiltott, vagyis azt írja az insta hogy insagram felhazsnáló. Azóta. Na most, nem hiszem hogy én kideríteném ki valójában a srác, gondolom a rendőrség se foglalkoza ezzel. Húginak elmondtam, megígértem hogy ne szólok a szüleinknek, tudom apám milyen. De megmondtam neki ha mégegyszer megtudom, szólni fogok. Én túloztam ezt túl? Feljelentést nem akarok tenni, csak kíváncsi lennék, ti mit szóltok ehhez? Én voltam az, aki ezt túltolta?

Köszönöm ha végigolvastad, és elnézést, ha hosszú lett.



dec. 2. 16:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Húgodnak nyomatékosítsd, hogy bármennyire is könyörög neki a srác, magáról ne küldjön intim fényképet. Se most, se születésnapja után, mert baj lehet belőle.


15 évesen nekem 21 éves barátom volt, ha normális a fiú, akkor túlizgulni sem kell. Randizzanak jövő nyáron nyilvános helyen stb, szexet meg nem tudod megtiltani tőle, ha olyan típusú húgod... A felelősségteljes, védekezés melletti szexről beszélhetsz majd neki később.Nyilván legyen elővigyázatos, de nem kell egyből pedofil baltás gyilkosként kezelni.

dec. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
9-es, még nincs 14, csak lesz, fél év múlva. Még 13.
dec. 2. 19:13
 13/16 anonim ***** válasza:

"Csak ugye kiskoru aztan mondhatni szexchateltek"

És? Nem tiltja semmi :D

"Akor egy kérdés: Jogilag a srác büntetendő mert egy 13 évesnek leírta hogy de meg dugná??? Mert ha nem, hagyom a francba."

Nem, nem tudom honnan szeded ezt a hülyeséget.

"Ezek szerint csak nekem nem tetszik hogy egy felnött gyerekkel beszélget, readásul nyiltan leírja hogy jó megdugná!"

Itt két fiatal beszélget egymással. Nekem van egy netes barátnőm, kb 16 éves koromban már ismertem, ő már akkor elmúlt 18, sőt, pasija is volt, mégis rendszeresen beszélgettünk szexuális témájó dolgokról, mert mindkettőnket érdekelte a téma. Ebben nincs semmi rossz és nem is tiltja semmilyen szabály.

dec. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, amit eddig csináltál az nagyon jól van. Helyes, hogy figyelsz a húgodra.

De gondolj vissza arra, hogy 14 évesen te miképp álltál a szexualitáshoz és legyél vele megértő, persze hogy izgatja a dolog.

Inkább arról beszélj vele, hogy milyen gyakori amikor az ilyen online beszélgetés másik oldalán nem egy 19 éves srác van, hanem egy hájas, 50 éves, kopaszodó pasas folyatja a nyálát. Nézz utána hasonló eseteknek, amikor le is kapcsolják az illetőt és mutass neki ilyen felvételeket!

Ha látja, hogy ki lehet esetleg a másik oldalon, mihez kezdhet valójában az ő beszélgetésével, mi történt amikor ilyen szövegek után elkezdték megzsarolni a kislányt, hogy ha nem találkozik velük vagy nem küld fényképeket akkor a szüleinek mutatják meg, akkor azzal többet érsz el.

Nem az a baj ha szexről beszél egy 19 évessel. Az a baj ha nem óvatos és tudatlansága miatt be tudják csapni és ki tudják használni, esetleg zsarolhatóvá válik egy fénykép vagy felvett videós beszélgetés miatt.

Ma már könnyen lehet olyan applikációt is használni, amivel élő személy arcát egy kiválasztott fotóval helyettesítenek és a másik oldalon azt látják tökéletes mimikával, csak éppen nem valódi arccal meg hanggal.

Ezzel nem tud mit kezdeni most a rendőrség, azt kell elérned a tesódnál, hogy legyen gyanakvó és óvatos. Ne kerüljön ennél rosszabb szituációba ami már valóban veszélyes lehet számára.

Ahogy írták, ha nagyon erősködsz akkor csak megtanulja hogyan titkolja el előled is és nem fogsz tudni vigyázni rá.

dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14-es. Koszonom a valaszt.

Hugival nagyon jóba vagyok, jobban mint a szüleinkel, es nem vette rossz neven az egesezt, tudja hogy jót akarok neki. Jobban kezelem majd a dolgokat!

dec. 2. 21:12
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég rosszul kezeled. Nem fenyegetni kell, hanem őszintén beszélgetni.

Megmondani, hogy szereted, és félted. Tájékoztatni az internet veszélyeiről, hogy lehet, hogy a pasi becsapja, nem 19 éves, hanem jóval több, és csak kislányokkal játszadozik, kihasználja őket, valószínűleg nem is ő az egyetlen... Honnan tudja, hogy bízhat benne?

Meg kell magyarázni, hogy milyen veszélyei vannak az internetnek, hogy simán felveheti a tudta és beleegyezése nélkül a videóbeszélgetésüket, és akár felteheti az internetre, de olyan is volt, hogy egy kislányból szexképet csalt ki valaki, aztán már zsarolta, hogy adjon még, mert különben elküldi a lány ismerőseinek, aztán a lány engedett, és sose volt elég, és később már nem csak képért zsarolta, hanem kifejezetten szexért is. stb.


Tehát nem ítélkezni kell, nem veszekedni, mert akkor csak elzárkózik, hanem meggyőzni, hogy te az ő érdekét nézed.


Másik hogy ha azt akarod, hogy bízzon benned ilyen intim dolgokban, bizony neked is be kell avatnod bizonyos értelemben. Pl. ha te követtél el hülyeséget, akkor elmondhatod neki, és hogy mit tanultál belőle, mit csinálnál másként.

dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!