Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vannak olyan bűncselekmények...

Vannak olyan bűncselekmények amelyeket interneten keresztül is el lehet követni, akár írásban is, nem kell hozzá beszélni hanghívásban, vagy látni az adott illetőt?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki letámadna, nem, nem követtem el semmilyen bűncselekményt, nem is készülök, csupán érdekel, hogy léteznek-e ilyenek, és ha igen, akkor konkrétan hogyan szankcionálja ezeket a "Büntető Törvénykönyv."

dec. 10. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Igen, vannak ilyen bűncselekmények.


Mindegyik bűncselekményt a törvényben leírt mértékben szankcionálja a Büntető Törvénykönyv.

dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 És melyek ezek?
dec. 10. 19:51
 3/13 anonim ***** válasza:
Most remélem nem azt várod el, hogy a Btk-ban szereplő összes bűncselekményt nézzem meg és tényállás alapján értelmezzem neked őket, melyek megvalósíthatóak közvetetten interneten keresztül.. kicsit ehhez túl sok bűncselekmény van nevesítve benne.
dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Hogyne lehetne, pl. álhírtejesztés miatt vittek már be embert. De ha pl. bombával fenyegetőzöl e-mailben, azért is elvisznek.
dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 Értem, ilyen kisebb példákra gondoltam, nem kötözködésre, köszönöm szépen! :)
dec. 10. 20:09
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem gondoltam, hogy magadtól nem tudod, hogy az álhír terjesztést vagy egy fenyegetést el lehet követni interneten. Elnézést, hogy okosabbnak gondoltalak😂
dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Shai-Hulud ***** válasza:
94%
Pl. fenyegetés, zsarolás, csalás - ezeket mind el lehet követni akár egy e-mailben is. Az ilyen bűncselekményekhez nem feltétlenül szükséges a személyes jelenlét.
dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Shai-Hulud köszönöm a részletes választ #6 Elmehetsz melegebb éghajlatra ha ez örömet okoz neked, és ilyeneken tudsz nevetni, szórakozni.. Egyébként meg *álhírterjesztés, elnézést, hogy okosabbnak gondoltalak. ;)
dec. 10. 20:16
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Internetes zaklatást pl. kizárólag interneten lehet elkövetni.
dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vannak hát.
dec. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!