Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elítélt le akar lépni az...

Elítélt le akar lépni az országból?

Figyelt kérdés

Szóval egy kis városban élek ahol pár éve elfogtak egy srácot, most a 30as éveiben jár. Drogfogyasztás és terjesztés miatt.

Mindenki ismeri és utálja a városban, volt rá anno példa hogy az akkor 13 éves húgomnak meg az osztálytársainak kínálgatott drogot fényes nappal az iskola mellett, illetve sok olyan ügye is volt hogy szexuálisan zaklatott 14-5-6 éves lányokat. Baromira ki vagyok rá akadva mert a húgomba is nem egyszer beleállt, szerencsére neki van esze de több kiskorúval sikerült “sikeres” bizniszeket kötnie..

Októberben megszületett a másodfokú ítélet, hogy januárban börtönbe kell mennie 5 évre. Na már most eleve nem értem mert azóta 2x volt külföldön nyaralni, dubaiban meg mauritiuson parádézott 1-1 hetet nem is értem hogy utazgathat valaki ha megvan az ítélet.

Na a lényeg: ma reggel vártam a buszra és ott volt ez a nyomorult bemindenezve és végighallgattam ahogy meséli egy hasonló kétes haverjának hogy ő karácsonykor elutazik és nem jöm vissza csak 10 év múlva amikor elévül. Mindent elmesélt, hogy mikor megy melyik országba stb..

bevallom nagyon ideges lettem, hogy ez a féreg lelép, 10 évig máshol űzi a bizniszt, aztán majd vígan visszatér és folytatja. Munkája soha nem volt, kizártnak tartom hogy “jó útra tér”

Beállíthatok ezzel az infóval a rendőrségre? Vagy hogy én egyedül hallottam az kevés? Vagy hagyjam inkább a francba? Lehet hagynom kéne csak annyira ideges leszek ha belegondolok, hogy gyerekeket veszélyeztet konkrétan



dec. 14. 06:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Simán tehetsz bejelentést, csak hát nyilván tagadni fogják, hogy erről beszélgettek.
dec. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Majd ha lelép kiadatással visszahozzák. Bár az ilyenek kint sem javulnak meg, ha meg Dubajban kapják el drogosan ott úgy büntetik mint a sorozatgyilkosokat.
dec. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azt tényleg be lehet jelenteni, hogy ezt hallottad, stb. Ekkor lehet, hogy jól megfigyelik, és ha tényleg utazásra való előkészületet tapasztalnak, stb. akkor lekapcsolják, és talán még azért is elítélik.
dec. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tedd azt, amit 3-as ír!
dec. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szólhatsz, de szinte teljesen felesleges.


A rendőrség állományának létszáma és minősége is megcsappant rohadtul.


Legtöbb helyen konkrétan alig dolgoznak, aki pedig még ott van annak több ember dolgát kell csinálnia. Hatalmas akta számokkal dolgoznak.


Te besétálsz, hogy hallottad Kis Pista ítélet után leakar lépni az országból.

Oké, köszönik hogy szóltál. Majd ennyivel le van zárva.


Nincs arra semmilyen lehetőség, kapacitás, hogy ők ezek után egy ilyen piti emberre ráálljanak. Örülnek ha elmegy. 10 évig nincs itt, nem zavar senkit. A Bv-be nem foglalja a helyet, nem kell etetni.


Szomorú, de a valóság az ez.

dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez a szándék -gondolom- nem büntethető.

Ha tényleg nem vonul börtönbe, körözött személy lesz, esetleg elkapják/kiadják, még többet ülhet.

Ha külföldön ezt folytatja -attól függ, hogy melyik országban- és lebukik, akár halálbüntetést is kaphat. Vagy lecsukják olyan országban, amihez képest itthon szanatórium lenne a börtön. Vagy összetűzésbe kerül a helyi alvilággal...

Szóval lesz gondja bőven, csak ezekkel most nem számol.

dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az ilyen hiába menekül mert a karma úgyis utol éri
dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, egy ilyen hogy lehet szabadlábon?
dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
na, bevonult vagy lelépett, kérdező?
jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Be se vonult meg le se lépett.. mindenféle (nyilvánt kitalált) betegségekre hivatkozva már másodjara kap 2 hónap haladékot. Olyan súlyos beteg, hogy azért továbbra is egész nap az utcán bizniszel😡
jan. 20. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!