Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rá tudnak jönni, hogy ki és...

Rá tudnak jönni, hogy ki és hol van az illető?

Figyelt kérdés
Ha valaki sokáig élt egy országban és ott született és felvesz egy másik állampolgárságot, lemond a régiről, kiutazik külföldre és megváltoztatja a vezetéknevét, viszont a 2 keresztnevét nem és közben abban az országban ahol régen élt bírósági pert indítanak ellene úgy, hogy aki a pert indítja az egy vérszerinti hozzátartozó (anyuka) és az illetőnek csak a régi nevét ismeri akkor meg fogják tudni ki az illető és, hogy hol van és ezt el is mondhatják annak aki a pert indította? Tehát az illető neve mondjuk Kovács Lajos Béla volt (ez csak egy példa, ez jutott hirtelen eszembe, nem létező személy) és aztán kiutazik egy külföldi országba mert jogosult arra az állampolgárságra, lemond a régi állampolgárságról és megváltoztatja a nevét arra, hogy Smith Lajos Béla vagy Lajos Béla Smith, tökmindegy és aztán az anyja mit sem tudva a történtekről besétál a bíróságra és bírósági pert akar indítani a fia ellen akit Kovács Lajos Bélának hívnak. De ugye ilyenkor az illető a születési nevét változtatja meg és a régi neve nincs már meg. És ha utánanéznek, hogy van-e olyan magyar állampolgár azzal a névvel akinek az az anyja akkor gondolom nem fognak találni semmit. Ugye?

jan. 5. 16:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
A születési nevét senki sem tudja megváltoztatni. Még Első Nemzetgyalázó Vajk sem.
jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De igen, névváltoztatáskor a születési név módosul és átírják az anyakönyvi kivonatban is!!!
jan. 5. 17:00
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Ha ez így működne az összes bűnöző kimenne külföldre és megváltoztatná a nevét. Biztos, hogy meg tudnának találni téged
jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Ha ez így működne az összes bűnöző kimenne külföldre és megváltoztatná a nevét."

Ez azért nem ilyen egyszerű. Állampolgárságot csak úgy nem lehet szerezni egyik pillanatról a másikra, bele is írtam a kérdésembe, hogy az illető jogosult állampolgárságra. Ez azt jelenti, hogy a vérszerinti apa más állampolgár ezért hiába született itt, ha jogosult rá az egyik szülő állampolgársága miatt akkor egyik pillanatról a másikra bármilyen nyelvtudás, feltételek nélkül azonnal megkapja a másik állampolgárságot és lemondhat a régiről. De ez csak is kizárólag ilyen kivételes esetben lehetséges!!! Egyébként másoknak beletelhet akár több évbe is új állampolgárságot szerezniük. Egyébként meg a bűnözőknek elegendő csak a vezetéknevüket megváltoztatni, én már halllottam ilyenről. Nem vett fel másik állampolgárságot a bűnöző csak megváltoztatta a vezetéknevét ami át lett írva az anyakönyvi kivonatában születési névként és bűnözött tovább. A bűnözők ezt csinálják és az a legrosszabb, hogy nincs szabályozva ez a névváltoztatási jog, napi szinten tudja valaki váltogatni a nevét csak úgy és jóváhagyják kérdés nélkül, az sem érdekli a hivatalt, hogy miért váltogatja a nevét napi szinten. Végtelenszer lehet és senkinek sem gyanús, le se sz*rják.

jan. 5. 17:48
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Meg tudnak találni. Attól, h a név megváltozik még maga a névváltoztatás ténye ugyanúgy fel van jegyezve az aktuális hatóságoknál. Nem úgy működik, h megváltoztatod Kovácsról Shmithre és ledarálnak minden addigi veled kapcsolatos dokumentumot, meg a jegyzőkönyvet is erről és Marikát az ügyfélkapuból elföldelik. Gondolj bele még a tanúvédelmi programokban résztvevőket is utol lehet érni, perig őket a hatóság szándékosan rejti el. Akkor szted ha téged a hatóság nem “fedez”, akkor hogy lehetne minden nyomot eltűntetni?
jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

#4 nevet egy életben csak 1x lehet változtatni. Ettől csak kivételes esetekben van eltérés, pl a házasodáskori névváltozás, ami lehet egy életben többször is, ha többször házasodik az illető.

Olyan nincs, h te ma bemész Kovácsként, Smithre változtatod a vezetéknevedet, holnap meg a Jókaihoz van neved, 2 hét múlva meg Mihalkóra váltasz. Nem tudom te hol hallottál ilyeneket, de ez jó nagy hülyeség.

jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Nem a születési neved változtatod meg, hanem az aktuálisat. Természetesen megtalálható maradsz.
jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#7 De, a születési neved változtatod meg. A hivatalos iratokon a születési/ leánykori névnél lesz az új.

Például ha én Nagy Piroska voltam, de rossz volt a kapcsolatom apámmal, megváltozttam anyáméra és Kiss Piroska lettem, akkor az lesz a leánykori nevem.


#kerdezo: ha ennyire érdekel kérdezd meg Svédországtól 💁‍♀️

jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Meg tudnak találni."

De ha kiküldenek egy bírósági beidézést akkor azt milyen névre írják? A régi nevemre vagy az új nevemre? Mert ha a régi nevemmel ínak egy bírósági beidézést akkor azt meg tudom fellebbezni, hogy az nem én vagyok, nem az a hivatalos nevem. Mert például ha egy borítékon elírják valakinek a nevét vagy mondjuk 2 keresztneve van és csak az egyik keresztnevet írják rá akkor át se lehet venni a postán mert nem az az illetőnek a hivatalos neve az iratain és akkor olyan mintha egy teljesen más személynek lenne címezve. De ha az új nevemet írják rá a bírósági beidézésre akkor meg kell jelennem Magyarországon a bíróságon? El kell intéznem a vízumot, útlevelet stb. mert mondjuk eldobtam az útlevelet és nincs vízumom sem? Az több hónap mire útlevelet és vízumot lehet intézni! És közben meg a bírósági beidézés jövőhétre szólna! (Még nincs bírósági beidézés.) Vagy nem muszáj megjelennem? Küldhetek a bíróságra ügyvédet magam helyett? És mi történik akkor ha nem jelenek meg és nem is küldök ügyvédet a gondnokság alá vételről szóló perre és egyáltalán nem foglalkozom vele egyáltalán és kint vagyok külföldön teljesen más allámpolgársággal? Akkor ugye nem vesznek gondnokság alá automatikusan? De szerintem ez nem lehetséges mert ennyi erővel már akkor egy amerikai hírességet is gondnokság alá lehetne venni Magyarországról. Szóval akkor ne foglalkozzak vele?

"nevet egy életben csak 1x lehet változtatni."

Ebben tévedsz! Akármennyiszer lehet! Én ismerek is olyat aki már többször változtatott nevet! Végtelenszer lehet, nincs rá limit, nézz utána! A bűnözők is "állandóan váltogatják a nevüket.

pl a házasodáskori névváltozás"

De az más, olyankor nem a születési név változik meg. Ha valaki megváltoztatja a nevét csak úgy akkor a születési neve változik meg, az új iratain nem is lesz rajta a régi neve, az anyakönyvi kivonatán is rajta lesz az új név. Ha valakinek viszont amiatt változik meg a neve mert megházasodott akkor a születési neve ugyanaz marad, nem íródik át a születési anyakönyvi kivonaton (kivéve a házassági anyakönyvi kivonatot) és a régi, vagyis születési neve rajta lesz ugyanúgy az iratain (például személyi hátulján) de elsősorban a házasság utáni név lesz rajta. Mondjuk van egy Varga Judit nevű nő (nem létezik ilyen személy, most találtam ki ezt a nevet random) és átiratja csak úgy a születési nevét Kovács Juditra és atírodik a születési anyakönyvi kivonaton. És a személyi igazolványon a "Family and Given name:"-nél az fog szerepelni, hogy Kovács Judit, a személyi igazolvány hátulján meg a "születési név:" üres marad. Aztán megházasodik és az lesz a neve, hogy Nagy Editné (szintén csak egy random név) és akkor a személyién a "Family and Given name:"-nél az fog szerepelni, hogy Nagy Editné, a "születési név:"-nél meg Kovács Judit. Azért mert ha valaki csak úgy megváltoztatja a nevét akkor a születési név változik meg, ha valaki megházasodik akkor meg kap egy házassági nevet! Tehát a születési név megváltoztatása és a házasság utáni név felvétele egyáltalán nem ugyanaz! Teljesen más a kettő!

"Nem a születési neved változtatod meg, hanem az aktuálisat."

Hogy lehet ekkora hülyeséget mondani??? A születési név változik meg, átíródik az anyakönyvi kivonaton, a régi név meg már nem lesz meg csak régi iratokon amik a névváltoztatás után már nem lesznek érvényesek! Úgy is hívják a folyamatot, hogy születési név megváltoztatása és akármennyiszer lehet!

jan. 5. 18:35
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
#9 ha te mindent jobban tudsz, akkor miért kérdezel? Most komolyan kb mindent meg akarsz cáfolni, amit írtam neked. Meg fognak találni, ne aggódj. Kishal vagy te ahhoz, h el tudj bújni, bárki elől, aki meg akar találni.
jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!