Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rá tudnak jönni, hogy ki és...

Rá tudnak jönni, hogy ki és hol van az illető?

Figyelt kérdés
Ha valaki sokáig élt egy országban és ott született és felvesz egy másik állampolgárságot, lemond a régiről, kiutazik külföldre és megváltoztatja a vezetéknevét, viszont a 2 keresztnevét nem és közben abban az országban ahol régen élt bírósági pert indítanak ellene úgy, hogy aki a pert indítja az egy vérszerinti hozzátartozó (anyuka) és az illetőnek csak a régi nevét ismeri akkor meg fogják tudni ki az illető és, hogy hol van és ezt el is mondhatják annak aki a pert indította? Tehát az illető neve mondjuk Kovács Lajos Béla volt (ez csak egy példa, ez jutott hirtelen eszembe, nem létező személy) és aztán kiutazik egy külföldi országba mert jogosult arra az állampolgárságra, lemond a régi állampolgárságról és megváltoztatja a nevét arra, hogy Smith Lajos Béla vagy Lajos Béla Smith, tökmindegy és aztán az anyja mit sem tudva a történtekről besétál a bíróságra és bírósági pert akar indítani a fia ellen akit Kovács Lajos Bélának hívnak. De ugye ilyenkor az illető a születési nevét változtatja meg és a régi neve nincs már meg. És ha utánanéznek, hogy van-e olyan magyar állampolgár azzal a névvel akinek az az anyja akkor gondolom nem fognak találni semmit. Ugye?

jan. 5. 16:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"ha te mindent jobban tudsz, akkor miért kérdezel?"

Mert nem ez volt a kérdésem!!! Azt tudom, hogy a születési nevem változik meg de nem ez volt a kérdés! Hanem, hogy a régi név és régi állampolgárság alapján megtalálható lennék-e!

"Most komolyan kb mindent meg akarsz cáfolni"

Mert hülyeségeket írkáltok, mindent rosszul tudtok és nem kapok választ a kérdésemre!!!

"Meg fognak találni, ne aggódj."

És ezt te mi alapján gondolod? Fejtsd már ki bővebben!

jan. 5. 18:46
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
IGEN, megtalálható lennél
jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
De, hogyan??? Magyarázd már el! És válaszolj még a többi kérdéseimre is amiket feltettem!
jan. 5. 19:00
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha valaki meg akar találni, az meg fog.
jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
De, hogyan????? Magyarázd már el!!!
jan. 5. 21:19
 16/19 anonim ***** válasza:

Eloszor is: valoban a szuletesi nevet meg lehet valtoztatni, en is megtettem. Nyilvan innentol az osszes nyilvantartasban az uj neven szerepelsz, es a regi szuletesi anyanyelvi kivonat ervenytelen lesz, de megmarad a hivatalban a feljegyzes a nevvaltozasrol...

Nyomozot pedig barki felberelhet. Allami nyomozok pl siman hozzaferhetnek ilyen listakhoz, na es a magannyomozoknak is meg vannak a modszereik... meg a hatosagok alapos buncselekmeny gyanu miatt siman belenezhetnek ilyen hivatali nyilvantartasokba. Ha mar orszagok kozotti informacioramlasra van szukseg, ahhoz kell, hogy legyen megallapodas a ket orszag nyomozo-bunuldozo rendori hatosagai kozott, ami egyebkent sok orszagnal meg van.

jan. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Nyomozot pedig barki felberelhet."

Nyomzót kell felbérelni, hogy rájöjjenek hol van az illető és mi az új neve? Tehát ha egy anyuka besétál a magyar bíróságra abban a tudatban, hogy a gyereke magyar állampolgár és ugyanaz a vezetékneve is és bírósági pert indít ellene úgy, hogy a gyereke régi nevét mondja akkor a bíróság semmit sem fog tudni tenni, nem tudják megkezdeni a pert mert nincs benne a rendszerben és nem tudják kiaz és ezért kell az anyukának nyomozót felbérelnie? És az anyuka honnan veszi, hogy a gyerekét nyomozóval kellene keresni egy külföldi országban amikor azt se tudja mi történt és a bíróság sem tudja megmondani, hogy hol van? Ilyenkor az anyuka nem hiszi azt, hogy a gyereke meghalt ha sehol nem találják meg a rendszerben?

"Allami nyomozok pl siman hozzaferhetnek ilyen listakhoz, na es a magannyomozoknak is meg vannak a modszereik..."

De az anyuka honnan veszi, hogy nyomozóval kellene keresni a gyerekét? Ha a bíróság azt mondja, hogy nem létezik ilyen nevű magyar személy amit az anyuka mond akkor az anyuka nem fogja azthinni, hogy a gyereke meghalt? És ha az illetőnek már külföldi állampolgársága van és más a vezetékneve akkor magyar rendszerben, hogyan néznek utána a régi neve alapján? Megtalálják a régi adatait, igen, de ha nem Magyarországon történt a névváltoztatás hanem külföldön akkor, hogy találják meg az új adatait magyar rendszerben?

"meg a hatosagok alapos buncselekmeny gyanu miatt siman belenezhetnek ilyen hivatali nyilvantartasokba."

De nem Magyarországon történt a névváltoztatás... Mondjuk annak lehet utána tudnak nézni, hogy felvett az illető másik állampolgárságot és lemondott a magyarról de ilyen információt miért osztana meg a rendőrség az anyukával egy bírósági per kedvéért? Szerintem nem adhatnak ki személyes adatokat akárkiről a rendőrök akárkinek.


Egyébként ide válaszba leírtam pár kérdést amiket fontos lenne tudnom és senki nem válaszolt:

De ha kiküldenek egy bírósági beidézést akkor azt milyen névre írják? A régi nevemre vagy az új nevemre? Mert ha a régi nevemmel ínak egy bírósági beidézést akkor azt meg tudom fellebbezni, hogy az nem én vagyok, nem az a hivatalos nevem. Mert például ha egy borítékon elírják valakinek a nevét vagy mondjuk 2 keresztneve van és csak az egyik keresztnevet írják rá akkor át se lehet venni a postán mert nem az az illetőnek a hivatalos neve az iratain és akkor olyan mintha egy teljesen más személynek lenne címezve. De ha az új nevemet írják rá a bírósági beidézésre akkor meg kell jelennem Magyarországon a bíróságon? El kell intéznem a vízumot, útlevelet stb. mert mondjuk eldobtam az útlevelet és nincs vízumom sem? Az több hónap mire útlevelet és vízumot lehet intézni! És közben meg a bírósági beidézés jövőhétre szólna! (Még nincs bírósági beidézés.) Vagy nem muszáj megjelennem? Küldhetek a bíróságra ügyvédet magam helyett? És mi történik akkor ha nem jelenek meg és nem is küldök ügyvédet a gondnokság alá vételről szóló perre és egyáltalán nem foglalkozom vele egyáltalán és kint vagyok külföldön teljesen más allámpolgársággal? Akkor ugye nem vesznek gondnokság alá automatikusan? De szerintem ez nem lehetséges mert ennyi erővel már akkor egy amerikai hírességet is gondnokság alá lehetne venni Magyarországról. Szóval akkor ne foglalkozzak vele?

jan. 6. 04:58
 18/19 anonim ***** válasza:

"akkor az anyuka nem fogja azthinni, hogy a gyereke meghalt?"

🤣🤣🤣🤣🤣

Ha valaki meghal, arról tajekoztatjak a családot. Akkor halottként szerepelnél a rendszerben amúgy.


Leírtuk már a másik kerdesednel többen is, hogy ha anyád gyámság alá akar venni akkor azt hamarabb elkezdni és úgy is megtalál. Mondjuk én biztos nem vesződnék vele ennyit a helyében

jan. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A legutolsó ismert tartózkodási helyed alapján a másik két főleg magyar névvel kb másodpercek alatt megleszel!
jan. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!