Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha önvédelem miatt elpusztul...

Ha önvédelem miatt elpusztul egy kutya, akkor a felelősségre vonható az, aki miatt ez történt?

Figyelt kérdés

Az eset saját udvaron történt.Ez egy családi házas övezet.

Nekünk van egy havannai pincs kutyánk.Nagyon jámbor, méretben akkora, mint jól megtermett macska.


Valamilyen módon az utca egyik lakójának kutyája az udvarunkra került és bántotta az enyémet.Pont kint voltam, amikor meghallottam a nyüszítést.

Mivel az egyik szobában rendeztük át a bútorokat, munkavédelmi cipő volt rajtam.

A második rúgás fejen találta el a támadó kutyát, ami utána gyorsan elpusztult.


Az enyémnek lettek sérülései, de semmi súlyos.

Jött az illető,hogy hol a kutyája.Elmondtam mi történt, mire ő azt mondta feljelent.


A helyi FB csoportban többször posztolták,hogy ennek az embernek a kutyája csavarog az utcában.


Mi lett volna, ha járókelőket, kisgyereket támad meg?

Egyáltalán, minek ilyen agresszív dögöt tartani?


jan. 6. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A józan ész azt diktálja, hogy ha idegen kutya jön be a te területedre és veszélyezteti az ott élőket, akkor jogosan próbálod megvédeni magad!


Szóval a kutya tulaja elmehet a bánatba! Sőt, igazából ő számonkérhető, hogy a kutyája, amiért felelősséggel tartozik, szabadon flangál az utcán és veszélyezteti a szomszédokat! Nyugodtan jelentsen csak fel, ő fogja fizetni a perköltséget!

jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném. Én a poráznélkül kutyát sétáltatok miatt vagyok kiakadva, már kétszer nekem támad így kutya. Egyszer a hátizsákomal védekeztem rácsaptam vele, ettöl a kutya kizökkent, utána csak ugatott, és a gazdájának állt feljebb, hogy én rácsaptam a kutyájára. Ezek az emberek a kutyájuk életével játszanak, nem fogom hagyni, hogy megharapjon egy kutya, ha ez a kutya életébe fog kerülni, nem lesz lelkiismeret furdalásam.
jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Jött az illető,hogy hol a kutyája.Elmondtam mi történt, mire ő azt mondta feljelent."

Nem tettél semmi törvénytelent vagy szabálysértőt, szóval nyugodtan feljelenthet. Az hogy te az állatot a saját udvarodban rúgtad meg, önmagában bizonyítja, hogy a kutya elszökött otthonról és hogy bement a telkedre, ami viszont a kutya gazdája részéről szabálysértés, hiszen ő a felelős a kutyájáért. Alapvetően biztosítani kell olyan kerítést amin nem tud a kutya kiszökni, de pl. ahogy már írták, póráz nélkül is tilos kutyát "sétáltatni". Egyébként egy elkóborolt vagy póráz nélkül futtatott kutyát még a vadász is lelőhet, ha vadászterületre téved és a vadász úgy ítéli meg, hogy veszélyt jelent a vadállományra vagy bármilyen anyagi kárt okozhat. Az, hogy a kutya mindig kontroll alatt legyen, a gazdája felelőssége.

Egyébként vannak fura esetek is, pl. az USA-ban volt egy eset az elmúlt években, amikor egy rendőr rossz címre szállt ki, gyakorlatilag betört a rossz címre, majd a rátámadó két kutyát lelőtte "önvédelemből". Ugye alapvetően nem szabadott volna ott lennie a rendőrnek, nem is igazolta magát belépés előtt, az állatok meg a "munkájukat végezték". Nem tudom mi lett a vége és kit büntettek meg, ha jól emlékszek az egyik kutya pusztult csak el. A lényeg amit ki akartam hozni belőle hogy önvédelem és önvédelem között is van különbség. De a te esetedben egyértelműen az elpusztult kutya gazdája a hibás.

jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!