Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy magyar gyereket amerika...

Ha egy magyar gyereket amerikai állampolgárok fogadnak örökbe, lesz amerikai állampolgársága?

Figyelt kérdés
Ha egy Magyarországon élő, magyar állampolgárságú gyereket az USA-ban élő amerikai állampolgárok fogadnak örökbe és ki akarják vinni az USA-ba akkor a gyerek kap zöldkártyát vagy pedig amerikai állampolgársága lesz? Mi a folyamata ennek? Mik a feltételei az örökbefogadásnak? Bocsánat, hogy ennyire nem vagyok képben a dolgokkal de ezeket szeretném tudni: Hogyan néz ki egy örökbefogadási szerződés? Ki hagyja jóvá? Mi a folyamata? Meddig tart? Ha a gyerek még mindig a régi magyar családjánál van akkor nekik is alá kell írnuk a szerződést? A régi családjának mit kell csinálnia, hogy átkerüljön az új családhoz a gyerek?

jan. 10. 19:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel a ema, bemégy a gamhatóságra és megerdezed a pontos menete.
jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Ha tényleg érdekel a ema, bemégy a gamhatóságra és megerdezed a pontos menete."

Nincs kedvem és időm se bemenni a gyámhatóságra! Nem lehetne most leírni ide a pontos folyamatát ennek az egésznek?

jan. 10. 20:24
 13/20 anonim ***** válasza:

"Ha kérdéses neked is akkor minek írsz választ? Választ várok, nem azt akarom tudni, hogy rajtam kívül még kiknek kérdésesek ezek a dolgok!"


Bocsanat hogy segiteni akartam, tobbszor nem fordul elo, igerem.

jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Bocsanat hogy segiteni akartam, tobbszor nem fordul elo, igerem."

Nem azzal volt a gond, én kérek bocsánatot! Mi a pontos menete ennek az egésznek?

jan. 10. 20:37
 15/20 A kérdező kommentje:

"Szamomra kerdeses, hogy amerikai (vagy barmely mas) allampolgarok fogadhatnak-e orokbe magyar gyereket Magyarorszagon."

Erre írtam azt a dolgot!

jan. 10. 20:38
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehetne most leírni ide a pontos folyamatát ennek az egésznek?"


NEM, nem lehetne, mert egyrészt az oldal nem bírná el és fennakadna, másrészt EGYEDIL ELBÍRÁLÁS VAN minden esetben.

EZÉRT van többek közt a gyámhatóság, ez rájuk tartozó intézkedés. Az "ismeröseid" egyszerüen bemennek érdeklödni, föleg, mert rengeteg kérdés lesz, amit csak ök tudnak megválaszolni, kivülállók nem.


Egyébként az törvényellenes, ha a gyereküket el akarják adni egy amerikai családnak.

´

jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom manapság már nem fogadhatnak örökbe (nyílván más, ha a testvér aki más állampolgárságú fogadja örökbe , vagyis gyám lesz stb.) . A gyámhatóságot semmiképpen nem lehet megkerülni.Nem lehet kivinni az országból annak az enegdélye nélkül.

Nyilván USA-ban sem lehet akárki örökbefogadó szülő, de ott meg ugye minden állam törvénye más, az adott államét kell nézni.El tudom képzelni, hogy az adott állam is utána néz az örökbefogadó szülőknek, akármelyik országból is akar adoptálni.

jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"NEM, nem lehetne, mert egyrészt az oldal nem bírná el és fennakadna,"

Én jobban értek a szoftverekhez, weblapokhoz és szerintem az egész GyakoriKérdések több millió felhasználóval és kérdéssel elbírna akár egy milliárd karakteres választ is. Nincs itt amúgy sem karakterkorlátozás, nyugodtan írd le!

"másrészt EGYEDIL ELBÍRÁLÁS VAN minden esetben."

Ez mit jelent? Hogyan van mindenkinél egyedi elbírálás? Általában, hogy megy ez az egész átlagosan? Annyira nem lehet bonyolult.

"EZÉRT van többek közt a gyámhatóság, ez rájuk tartozó intézkedés."

De, hogyan intézkednek? Hogy lehet ezt a folyamatot elindítani? Nem kaptam semmi választ még mindig a kérdésemre. Hogyan tud egy család lemondani a gyerekről?

"mert rengeteg kérdés lesz, amit csak ök tudnak megválaszolni, kivülállók nem."

Miért, ezek ennyire szupertitkos dolgok? Kormányzati titkok? Nem árulhatják el csak úgy? Jó lenne, hogyha idejönne a kérdésemhez egy gyámhivatali dolgozó és leírná a választ. Most nem fogom őket felhívni este és most kellene válasz.

"Egyébként az törvényellenes, ha a gyereküket el akarják adni egy amerikai családnak."

Már miért lenne az? Nem pénzért akarják örökbeadni hanem teljesen ingyen! Nincs szó pénzről!

jan. 10. 20:49
 19/20 A kérdező kommentje:

"A gyámhatóságot semmiképpen nem lehet megkerülni.Nem lehet kivinni az országból annak az enegdélye nélkül."

Itt szó nincs ilyenről. A gyámhatóság engedélyével történne.

"de ott meg ugye minden állam törvénye más, az adott államét kell nézni."

Kalifornia.

jan. 10. 20:52
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö: nem tudom, tényleg nem vagy képes felfogni a válaszoikat, vagy csak okoskodni akarsz, de értsd meg végre:

Az örökbefogadásról MINDEN információt a GYÁMHATÓSÁGNÁL kell megkérni, ez annyira speciáls eset lenne, hogy általános szabályzás NINCS ERRE!

Szóval hagyd abba a kötözködést és mondd meg az illetöknek, forduljanak a gyámhatóságohoz.

MÁS MEGOLDÁS NINCS!

jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!