Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki peres tárgyaláson...

Hagyatéki peres tárgyaláson ha az egyik beidézett tanú által a bíró előtt meg lettem említve akkor azt jelenti, hogy be is idéznek következő alkalommal?

Figyelt kérdés

Nem nagyon akarok belemenni. A lényeg, hogy mamának az élettársáról mi gondoskodtunk míg meg nem halt és miután meghalt a családja feljelentett minket, hogy elloptuk a pénzt ami őket illet meg és ebből lett egy hagyatéki peres tárgyalás. Ez a tárgyalás zajlik már egy ideje, ma volt egy nagyobb tárgyalás amikor több tanút is beidéztek és az egyik tanú megemlített engem, hogy jártam oda hozzá vágni a füvet és a bíró kérdezte a nevemet de nem emlékezett rá így nem tudta megmondani.


Ez most azt jelenti, hogy én is be leszek idézve következő alkalommal? Nincs sok kedvem elmenni, soha nem jártam még bíróságon és nem is akarok.

22 éves vagyok én nem akarom bekockáztatni, hogy mondok valami rosszat zavaromban és becsuknak.



jan. 17. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért csuknának be?

Munkára kértek meg, végrehajtottad.

Nem hiszem, hogy behívnak, mert mit láthattál volna, mikor nyírod a füvet?


A rokonok meg törődtek volna inkább azböreggel életében.

jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hàt volt más is azért. Pl furikáztam őt elég gyakran, meg ilyenek de az nem tudom, hogy meg lett e említve.


Mindenesetre még tart a tárgyalás, majd ha vége lesz kiderül, hogy beidéznek e. Remélem nem.

jan. 17. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy feljelentést követően indított bírósági eljárás? Ha hivatalos idézést kapsz egy tárgyalásra a bíróságra akkor köteles vagy azon megjelenni. Sima hagyatéki eljárásnál amit a jegyző vezet le, ott viszont nem.

Ha tényleg küldenek neked idézést akkor ha nem mész el és nem tudod igazolni, hogy betegség vagy hasonló miatt nem tudtál, akkor rendőrt küldenek érted előbb utóbb.

jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Igen ez egy feljelentés volt. Rendes járásbíróságon történik a tárgyalás.
jan. 17. 17:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, és, ha furikáztad, jót tettél vele.


A kapzsi rokonok hol voltak, amikor anyukád élettársa ápolásra, segítségre, szállításra szorult?


Arra lesznek kíváncsiak, hogy tudtál-e valamit a vagyonáról, hogy éltek az édesanyáddal, a bácsival milyen volt a kapcsolatod, ő kért-e meg, hogy furikázd, hova vitted?

Látogatták-e a rokonai, stb.

jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Undorítóak ezek az utólag “védik a tokon vagyonát”, de amikor ápolásra, segítségre szorult, akkor tettek rá.

Remélem, elveszítik a pert.

jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor ez polgári peres eljárás, nem büntetőeljárás.

Ebben is idézhetnek tanúnak, ha hamisan tanúskodsz, akkor akinek az érdekét ezzel sérted az feljelenthet. A hamis tanúzás polgári peres eljárásban 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5 Értem. Ha csak ennyi lesz akkor nincs probléma.


De még egyelőre mindig nem hívtak, hogy végeztek e volna, úgyhogy semmit nem tudok.


#6 Azt mondta az ügyvéd, hogy senkit nem érdekel az igazság, csak az ami a jogszabályban van leírva. Ha jár nekik a jogszabály szerint akkor úgyis ők nyernek, csak nem értem, hogy miért kell ehhez ez a nagy felhajtás akkor ha ez valóban így van. Mama is 86 éves, van egy csomó egészségügyi problémája de ráncigálják folyamatosan emiatt. Egyébként az unokája tette el a pénzt amit rajtunk keresnek szerintem mert amikor nagyon betegeskedni kezdett akkor vele találkozgatott elég sokat, ráadásul egyik nap mielőtt jöttek volna hozzá látogatóba emlékszem, hogy volt a postán, hogy kivegyen kp-ba több millió forintot.

jan. 17. 17:47
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 Igen igen, most hogy így leírtad valóban polgári peres eljárás. Az lesz az.


Hát igazából amikor én füvet voltam nála vágni, illetve furikáztam orvoshoz akkor csak én voltam vele kettesben szóval ha hamisan is tanúskodnék ki tudna megvádolni, hogy ez nem így van? Mármint meg tudni megtudna, csak mivel nem volt ott így nem lenne bizonyítéka. De eszem ágában sem lenne hamisan tanúskodni.

jan. 17. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!