Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betegségeim miatt nem tudok...

Betegségeim miatt nem tudok eljutni az okmányirodába, de szükségem lenne érvényes személyi igazolványra. Hogy tudom, mely szerv által indítványozni ezt? Vagy kinek, kiknek a meghatalmazásával?

Figyelt kérdés

Nicns útlevelem és semmi egyéb érvényes okmányom.

A betegségeimről nincs papírom.



#személyi igazolvány #okmány #Érvényes személyi igazolvány #Érvényes okmány
nov. 24. 17:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobban leszel, elmész és megújítod.
nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Milyen betegségeid vannak, amikről nincs papírod, és ennyire akadályoznak a mozgásban?
nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Megkérsz valakit, hogy vigyen el oda (pl taxi) Hogy jutsz el munkahelyre boltba, orvoshoz stb?
nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%
Lustaiduszod van? Arra tényleg nem adnak orvosi igazolást. Mint ahogy körözésiuszra sem. ;)
nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
63%
Ha gyakorifüggésed van, viheted magaddal a telódat, és gyakorizhatsz rajta, amíg kivárod a sorodat. Ha játékfüggésed van, viheted a laptopodat. :)
nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Csakhogy ez nem ilyen egyszerű az esetemben 1-es és 3-as.

Bocsánatot kérek 2-es, de nem szeretném megválaszolni a kérdésedet. Nem mozgásban vagyok akadályozva, más jellegű betegségek akadályoznak. Mivel korántsem gyakori betegségek – és esetemben már igen előrehaladott fázisban vannak, ami ugye tovább nehezíti a megértést –, illetve mivel vannak tapasztalataim a meg nem értések terén (a betegségeimről), ezért jobbnak látom nem közölni. Már meg is jelentek a mindentudó okoskodók, ráadásul ketten is. És a legvalószínűbb, hogyha mások ezt a hozzászólást olvassák, akkor tovább fog bővülni a számuk.

nov. 28. 19:09
 7/31 anonim ***** válasza:
Agorafóbia, hm? Nem kell azt szégyellni, én is komplett idegroncs vagyok.
nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Pintér László ***** válasza:
A többi dolgot hogy oldod meg? Munka, bevásárlás? Ha nem mondod el mi a bajod, úgy nehéz lesz.
nov. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
48%

Há majd Jani házhozmegy! Főleg csak úgy bemondásra. Felhívod, hogy szija, nem akarok menni de kéne egy igazolvány, gyere már fel, kapsz érte puszit!

És rögtön jön soron kívül hozza a cuccot, és megcsinálja neked. Még meg is kérdezi, hogy ne vásároljon-e be neked útközben, ki se kell fizetned. Virágot is hoz, ha nő vagy.

nov. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nem agorafóbia, nem mentális dolog.


A betegségeimből kifolyólag nincs munkám, családtagokra voltam és vagyok utalva már egy jó ideje, meg ismerősöktől halmoztam fel tartozásokat, meg kértem kölcsönöket, hogy a helyzetem (és ezzel a betegségeimet is) megoldjam.

A vásárlást családtagok által oldom meg.


Igen, tudom, hogy úgy tényleg nehéz, de szeretném megkímélni magam és nem célpontnak kitenni magam a lelki gyilkosoktól és a trolloktól, meg azoktól, akik nem igen értelmesek, és akiknek nincsen nagy ismeretük. Ilyenek nem kevés számban vannak ezen az oldalon. Ráadásul mindegyikre a gyorsalkodás, a megfontolatlanság és a nem gondolkodás jellemző. Számos kérdést tettem fel erre az oldalra (ennél a kérdésnél mindegyik könnyebben megválaszolható), amiben vannak átfedések vagy logikailag könnyen következtethető, hogy én vagyok (vagy lehetek) az. És természetesen tervezek még a helyzetemmel kapcsolatban kérdéseket feltenni, ezért szeretném megkímélni magam a már említett negatív tulajdonságokkal rendelkező emberektől. Mint írtam, hogy mivel ezek nem hétköznapi betegségek*, ezért nem igen tudom és szeretném nyílttá tenni ezeket.


*az egyikre orvosok se tudnak mit mondani. Ezt a többi sorstársaimtól tudom, akik nincsenek ilyen mértékben hátráltatva az életben – lásd: "esetemben már igen előrehaladott fázisban vannak" –, és nekem más betegségeim is akadályoznak, amikben viszont nem igen találok sorstársakat.

nov. 30. 07:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!