Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Engedély nélkül (jogszerűen)...

Engedély nélkül (jogszerűen) bővítés térképre felvitele?

Figyelt kérdés

Hátha van valaki aki jártas az ilyen ügyben.

Van egy olyan jogszabály részlet, miszerint engedélyek nélkül lehet bővíteni egy épületet, ha a hasznos alapterület nem bővül, tehát a belmagasság nem több mint 1.9m.

Pl egy garázst építek a ház mellé, ami csatlakozik a házhoz, a belmagasság pedig mondjuk 1.89m. Akkor erre nem kell semmi engedély.

Persze a HÉSZ-nek meg kell felelnie, az már egy másik sztori.


Voltak más okból kint földmérni. Megkérdeztem őket érdekességképp. Azt mondták, hogy tervek nélkül nem lehet felvinni a térképre az építményt. Nah most ha engedélyek meg minden nélkül építek, akkor nyilván nincsenek tervek, hisz az ember magának készíti.


Ez valóban így lenne? Földmérő valóban csak tervekkel tudja felvinni a térképre az építményt?


Én gondolnám túl? Eddig mindenki (beleértve a földmérőt is) azt mondja, hogy szarjam le, építsem és használjam.


Egyébként ha 20 év múlva el akarom adni az ingatlant, akkor max pár nap alatt le tudom bontani, ha akkora gondot okoz majd, pl banki hitel igénylésnél.


Amúgy az a vicces, hogy a sima kocsibeálló fent van a térképen, ami a földmérő szerint nem lehetne ott mert nincsenek falai. (ezt se értettem)


febr. 6. 08:37
 1/2 A kérdező kommentje:
Egyelőre az a legjobb tanács amit eddig kaptam, hogy legyen ott egy plusz fal ahol a házhoz van erősítve, nem fontos ha nem az tartja a tetőt, senkit nem fog érdekelni. Van külön fala, akkor mondható, hogy különállü építmény, így engedély nélkül működhet 100 légköbméterig. De itt is kérdés a földhivatali rész. De gyanítom, hogy egy ilyen épület nem vezethető fel rá soha (ahogy egy mobilgarázs se tervek nélkül)
febr. 6. 10:07
 2/2 MDaniel98 ***** válasza:
Földmérő valóban csak tervekkel tudja felvinni a térképre az építményt? Igen.
febr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!