Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házfelújítás, bővítés. Nekem...

Házfelújítás, bővítés. Nekem nem jár semmi?

Figyelt kérdés

A férfjem az édesanyjától kapott egy családi házban 1/2 tulajdonjogot. Azt tudni kell a házat legalább 10 de van már az 15 is, hogy nem lakta senki. Ebből kiindulva az állapota se nem modern se nem jó. Nem laktunk 1 napot sem ebben az ingatlanban, hanem albérletben vagyunk jelenleg is, melynek költségeit 100%ban én fizetem. Mivel sajnos nem állunk úgy anyagilag, hogy saját házat vegyünk a mai megfizethetetlen ingatlanárak miatt, így a döntés a kapott lakás felújítása lett. Családot tervezünk a jövőben így fiatal házaspárként kihasználtuk a babaváró hitelt, mert hitelek terén még talán ez mondható megfizethetőnek. A problémák a hitelfelvétel után jöttek elő. A hitel az én nevemen van, ő adóstárs. Lehet naiv voltam mert úgy gondoltam, hogy mivel házasságban élünk mindenben kiveszem a részem, anyagi szinten a fizetésem rámegy a kiadásainak...majd én is tulajdonrészt kapok a felújított/bővített ingatlanban. A férjem azonban kijelentette, hogy nem, ráadásul anyósom sem akarja ezt. Nem vagyok egy költekező típus, mindig ott segítek ahol tudok. Megmondom őszintén csalódott vagyok. Most ott tartok, hogy fizetem az albérletet ahol az építkezés végéig lakunk, fizetem a hitelt, a bevásárlásokat, segítem fizikailag a házfelújítás/bővítés munkálatait, de belül meg tudom, hogy ez a sok befektetés megy a levesbe ha esetleg odáig jut egyszer köztünk a helyzet, hogy el kell váljunk. A fizetésem fele a férjeméhez képest. Ő a bevételét a házba fekteti, amit meg is beszéltünk, és mindeddig míg tudomást nem szereztem arról, hogy nem egyenlő részben részesülünk majd a befektetésből- nem egy rossz dolognak hittem. Rettentő csalódott vagyok, hiszen nem ilyen irigy embernek ismertem meg. Sajnos nekem meghaltak a szüleim, nincs hozott vagyonom, viszont ami megtakarításom volt az a férfemnek adtam amikor elkezdtük a bővítési munkálatokat. Az ő szülei élnek, nagyon jó anyagi körülmények között, mindkét félnek van 2-3 lakás a nevén.

Úgy éreztem, hogy megbíznak bennem anyósék, szeretnek is, hiszen nem az jött át sohasem, hogy ennek az ellenkezője a valóság. Tudják mik a terveink a jövőre nézve, hogy egy családot szeretnénk egy biztonságis kozos otthonban ami a miénk.

Vajon nekem mindent le kellene nyeljek és, mint egy bankár fizetni úgy, hogy közben nem tudom mit hoz a holnap? Rosszul gondolom, hogy a pénzemért és munkámért nem lehetek én is annak a gyönyörű háznak a részese amiért megdolgozok nap mint nap? Nem tudom mit tegyek.



2022. máj. 15. 10:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod. Ha szétmennétek, akkor a feliujítási költség felét megkapnád, és mehetnél.
2022. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért fizetsz mindent te? Nem kéne.
2022. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
34%

Mondom a másik szemszöget: ugyanilyen helyzetben mint te, apám kapott tulajdonjogot anya és a szülei házában. Amikor elváltak elképesztő pénzeket húzott le faterom anyáékról, miközben a pénz amit belerakott a felújításba, meg sem közelítette azt az összeget, amit így a tulajdonjogáért kapott. Én biztos nem adnék tulajdonjogot felújításért cserébe. Hiába mondod hogy ők gazdagok, mindenkinek pénz a pénz.

Viszont neked sem kéne minden pénzed belerakni a házba, ami sosem lesz a tiéd. Házasok vagytok, úgyhogy a felújítás felét visszakapnád, ahogyan korábban is írták, de ennyi.

2022. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az a jó a pénzben és ingatlanban, hogy %os szinten pontosan ki lehet számolni kinek mennyi jár!

Ha pontosan kiszámoltátok és te többet akarsz akkor nekik van igazuk, de ha semmivel akarják kiszúrni a szemedet akkor neked van igazad!

2022. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy megveszekedett vasat nem raknék más ingatlanába, arra meg szavakat se találok hogy valaki felvesz más helyett hitelt... 😳 Meg a férfi eltartására eddig az albérletben. El se akarom hinni hogy ilyen van.
2022. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de minek tartasz el egy férfit, aki egyéb módon is le akar húzni? Biztos, hogy tőle akarsz gyereket????
2022. máj. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyorsan keress fel egy ügyvédet, aki felvilágosít, hogy mi jár válás esetén. Minden másról meg legyen házassági szerződés.

Ha lesz gyerek, és te nem tudsz dolgozni, a gyes-ből hogy fogsz fizetni mindent? Arról ne is álmodj, hogy a férjed ad egy fillért is.

Nagyon átgondolnám a helyedben ezt a házasságot.

2022. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A hitelfelvétel előtt kellett volna letisztázni az óhajaidat, nem utólag. És ne csicskulj be ennyire, hogy eltartod, csak mert farka van.
2022. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%

Hihetetlen mennyi rosszindulatú ember van itt. Rögtön ügyvédet kerestetnének veled meg a házasságról is lebeszélnének.


Beszéld meg ezt a férjeddel, mond el neki őszintén, hogy mi az ami neked nem felel meg a jelenlegi felállásban és keressetek rá együtt közösen megoldást.


Nem valószínű, hogy ki akar téged használni.

Gyakran olyan dolgokat látunk bele bizonyos helyzetekbe amik nem valósak mert felmerül bennünk egy kétely a másik fél szándékát illetően.

Hozd a tudtára, hogy mivel a felújítás közös pénzből megy ezert szeretnéd te is ha ismernéd a terveit a házzal kapcsolatban.


Saját gondolat de én sem adnék tulajdonjogot az ingatlanomban senkinek. Ha kell szerződést irnánk a felújítás mértékéről de ennyi.

2022. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Ezt mindkettőtök felé való kritikaként mondom, hogy én már ezt a "fizetem a hitelt, a bevásárlásokat" dolgot sem értem. Miért nem egy kasszán vagytok? Egy számlára menne a fizetésetek és akkor nem lenne ilyen, hogy én ezt, te azt fizettem. Milyen közös élet ez, ahol így külön vagytok? Már csak ezért sem látom miért lennétek együtt még 20 vagy 50 év múlva is.
2022. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!