Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El tudom adni a házat?

El tudom adni a házat?

Figyelt kérdés
Ha pl átruháztam a házam tulajdonjogát másra és nekem most haszonélvezeti jogom van,akkor vissza tudom szerezni a tulajdonjogom? Azt szeretném hogy más örökölje a házat.

febr. 19. 20:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

#7 Vannak elfogadható indokok amivel a bíróság előtt vissza lehet követelni az ajándékot.

Ilyen pl. ha a szülő a gyerekének adta a házát ajándékba erre a gyereke meg kidobta az utcára vagy meg akarta ölni. Vagy ha azért adja ajándékba a lakást, hogy ha megházasodik akkor legyen hol kezdeniük az életüket, de elmaradt az esküvő.

Nem annyi, hogy meggondoltam maga, kérem vissza, de vannak esetek amikor az ajándékot vissza lehet követelni.

[link]

febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, ahogy már írták, a ház már nem a tied, már nem lehet örökség, elajándékoztad.

Ha súlyos oka van akkor visszakövetelheted esetleg, de ez ritka eset.

Ha az ajándékozás után nem sokkal halsz meg akkor az akit szerettél volna ha örökli - ha törvényes örökösöd lenne, pl. másik gyereked, kérheti az ajándék osztályra bocsátását. Vagyis azt, hogy az ajándékot is vegyék bele a hagyatékba és úgy legyen az öröksége meghatározva. De itt sem fogja megkapni ő a házat egyedül, csak egy részt belőle. Ezt neked intézned kell előre, hogy hivatkozhassanak rá - de lehet, hogy az ajándékozás előtt kellett volna megtenned. Ehhez ügyvéd kell!

[link]

febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem:


A kérdező valamiért átruházta az ingatlana tulajdonjogát a törvényes örökösei egyikére. Ezzel vlszleg jogsértést követett el, hiszen a többi örököst kirekesztette, egyedül egynek kedvezve.

Mára ezzel a személlyel megromlott a kapcsolata és most azt szeretné, ha ennek kárára is elkövethetné ugyanezt a jogsértést.


Idős emberek olykor az örökséggel tartják sakkban, vagy próbálják késve "megnevelni" a leszármazottaikat.

Itt is valami efféle lehet a háttérben.

febr. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#13 Vagy a másik eset, amikor idős embert kihasznál egy rokona, addig kedveskedik vele addig áskálódik a többi lehetséges örökös ellen, hogy az idős ember ráíratja a házát, majd amint ezt teszi már nem is olyan kedvesek vele hanem próbálnák kidobni.

Nem tudjuk mi van a háttérben, a lényeg, hogy valami már megtörtént, ami maradt az hogy haszonélvezet van számára és ezzel tud élni ezután.

febr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Előfordulhat ilyen is.
febr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
13-as válszoló pontosan ez történt.
febr. 23. 13:15
 17/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha az átruházás ajándékozási szerződéssel történt, akkor érdemes ügyvéddel átnézetni. Ha esetleg a szerződésben volt valamilyen feltétel, kikötés, megnézni, hogy teljesült-e. Illetve, hogy a megajándékozott jelenlegi magatartása bizonyíthatóan okot ad-e az ajándék visszakövetelésére. De megtámadhatod a saját szerződésedet arra hivatkozva is, hogy sérti a jó erkölcsöt, vagy nem teljesen a saját akaratodból írtad alá, pl átmenetileg nem vagy csak részlegesen voltál cselekvőképes (bódult állapot) vagy nyomás alá helyeztek, befolyásoltak. De ezt mind bizonyítani kell. Bármely esetben hosszú pereskedés várható.
febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
#13 Életében mindenki azt csinál a vagyonával, amit akar. Nem kell figyelembe vennie az örökös érdekét. Nem jogellenes elajándékozni, de eel is adhatta volna, és beköltözik egy otthonba, ehhez is joga van.
febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18

Ajándékozás esetében azért még ott van vígaszul a kötelesrészre jogosultság a hoppon maradtaknak, nem?

febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#19 Ha elajándékozta, már nem az övé, nincs mit örökölni, így kötelesrész miből lenne?
febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!