Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El tudom adni a házat?

El tudom adni a házat?

Figyelt kérdés
Ha pl átruháztam a házam tulajdonjogát másra és nekem most haszonélvezeti jogom van,akkor vissza tudom szerezni a tulajdonjogom? Azt szeretném hogy más örökölje a házat.

febr. 19. 20:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

#20

Na erre most rágugliztam és ezt találtam:


„ A kötelesrész alapja a hagyaték tiszta értéke és az örökhagyó által élők között bárkinek juttatott ingyenes adományok juttatáskori tiszta értéke ... de nem képezheti a kötelesrész alapját az örökhagyó által, a halálát megelőző 10 éven túl, bárki részére nyújtott ingyenes ajándék.”


Én ezt úgy értelmezem hogy ha az ajándékozás és az örökhagyó halála között nem telt el 10 év, akkor a megajándékozott személy ki kell hogy fizesse az arányos kötelesrészt.

febr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#21 Ez nem automatizmus. A jegyző felé kell jelezni, hogy az érintett kéri hogy osztályra bocsájtsák az ajándékot és legyen a hagyaték része. Akkor a jegyző megnézi, hogy milyen okkal lett ajándékozva, ez beszámítható-e az örökségbe vagy megkapta érte az elhunyt amit szeretett volna cserébe esetleg (gondozás, segítség stb.) majd eldönti, hogy az ajándék egésze vagy csak egy része fog beletartozni a hagyatékba és utána lehet örökrészt számolni.

Köteles rész csak akkor jön szóba ha az örökös nem örököl legalább ennyit a teljes hagyatékból. Az egész hagyatékot nézik, nem kell minden hagyatéki tárgyból, tulajdonból részt örökölni.

febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22

„...a jegyző megnézi, hogy milyen okkal lett ajándékozva, ez beszámítható-e az örökségbe vagy megkapta érte az elhunyt amit szeretett volna cserébe esetleg (gondozás, segítség stb.) majd eldönti, hogy az ajándék egésze vagy csak egy része fog beletartozni a hagyatékba”


Ó, tehát akkor a közjegyzőnek elég komoly mérlegelési joga van :-o Persze nyílván ha valaki nem ért egyet vele, akkor még fellebbezhet...

febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23: :o)


Plusz egy!

febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!