Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megfogtak nagymotorral (( van...

Pintér László kérdése:

Megfogtak nagymotorral (( van rá jogsim )) nincs rajta biztosítás meg rendszám. Mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
márc. 10. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítás hiánya miatt jelen esetben a bírság akár 100 eFt is lehet. Ezen felül a fedezetlenség idejére fedezetlenségi díjat kell fizetni. Ezen felül a járművet kivonnák a forgalomból, de mivel nincs rendszámod sem, ezt már nem lehet fokozni.

A rendszám nélküliség más tészta, el kellene dönteni, hogy volt-e rajta valaha, vagy egyáltalán nem is volt még itthon forgalomba helyezve. Itt is csúnya dolgokra lehet számítani, akár egyedi azonosító jellel visszaélés bűncselekmény is lehet belőle.

Mindent összevetve szarul fogsz belőle kijönni. Nagyon...

márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Annyira csak nem. Jogsimat nem bántották, max pénz. Alvázszám alapján nem találtak róla semmit. Nekem azt mondta a Rendőr, hogy a biztosítás hiánya 6-65 ezer körül van, meg valami hasonlót mondott a rendszám hiányára is. Mi dönti el pl a biztosítás hiányánál, hogy 10 ezer vagy 60 a büntetés?
márc. 10. 13:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Például az, hogy egy elfelejtett befizetésről van-e szó, vagy szándékosan olyan járművel közlekedtél, amin nem is lehetett biztosítás (a rendszám hiánya ezt feltételezi).
márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat! :)
márc. 10. 13:53
 5/12 anonim ***** válasza:

De itt a rendszám hiánya lehet a nagyobb gond. Nem derült ki, hogy miért nem volt rendszámod. Külön figyelmedbe ajánlom ezt:

[link]

A 347. §-nál keresgélj.

Szóval remélem, hogy volt azon a motoron rendszám, csak az indulás után leesett...

márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, Én rendszám nélkül vettem, nem tudom mi volt az előélete.
márc. 10. 14:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Hogy lehet valamit rendszám nélkül legálisan vásárolni?


Úgy kell neked!


Egy veszélyes motorossal kevesebb!

márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bármit meg lehet venni, aztán feltenni a trélerre és elvinni. Viszont forgalomba csak rendszámmal és kötelezővel viheted!
márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Egy veszélyes motorossal kevesebb!"


Mint láthatod sajnos a jogosítványát nem vettél el.

márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

+Hogy lehet valamit rendszám nélkül legálisan vásárolni?



Úgy kell neked!



Egy veszélyes motorossal kevesebb!"


Mi az, hogy hogyan? :D Pénzzel. Ahogyan drogot is, meg egyéb illegális cuccokat.


Egy veszélyes motorossal kevesebb? Hát baromira veszélyes voltam egy robogón ülve hazának menve a gázforrasztó pisztolyért. Igazi fenegyerek voltam.

Meg miért lenne most kevesebb motoros? Mitől nem maradtam motoros? Főleg, hogy most akarok venni egy 400-as Burgmant. Még büntetőpontot sem kaptam.


Úgy kell Nekem, ezt egy másodpercig sem cáfolom. Jóval előbb is megfoghattak volna már, nem sírok, vállalom Én a felelősséget. Ha teszek valamit annak a tudatában teszem, hogy ha lesz következménye azt is vállalom.


Amúgy sejtem, hogy városi vagy, ha azon meglepődsz, hogy lehet valamit papírok nélkül venni. Faluhelyen ami a pajtában van és földesre kell, azon nem szoktunk itt izélgatni. Van egy ár, aztán kis alku, majd megegyezés, kézfogás fizetés és távozás az áruval. De amúgy nem tudom... Nézz fel egy autó-motorhirdető oldalra és nézd meg hány okmányok nélküli motor van. Szerinted azokat nem veszi meg senki donornak vagy szimplán földesúti játszósnak, avagy esetemben pecajárónak?

márc. 10. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!