Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megfogtak nagymotorral (( van...

Pintér László kérdése:

Megfogtak nagymotorral (( van rá jogsim )) nincs rajta biztosítás meg rendszám. Mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
márc. 10. 13:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Ha teszek valamit annak a tudatában teszem, hogy ha lesz következménye azt is vállalom."

Mint a kérdésből látszik, fogalmad sem volt a következményekkel. A kötelező hiánya azért nagyon nagy gond, mert ha balesetet okozol, akkor mondjuk maradandó egészségkárosodás esetén akár életed végéig fizetheted a károsult gyógykezelését, vagy az egészségromlás miatt kiesett jövedelmét. Felelős ember nem csinál ilyen butaságot, mint te.

márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

"Mint a kérdésből látszik, fogalmad sem volt a következményekkel. A kötelező hiánya azért nagyon nagy gond, mert ha balesetet okozol, akkor mondjuk maradandó egészségkárosodás esetén akár életed végéig fizetheted a károsult gyógykezelését, vagy az egészségromlás miatt kiesett jövedelmét. Felelős ember nem csinál ilyen butaságot, mint te."


Azért nem kell úgy kezelni, mintha részegen, jogsi nélkül egy lopott autóval száguldottam volna be egy óvodáscsoport közepébe.

De, tisztában voltam vele, hogy meg fognak büntetni, csak szeretném tudni, hogy 150 000 Ft lesz, vagy mondjuk 151 000 Ft.


Azért egy 3 kilométeres szakaszon nem hiszem, hogy egy robogóval tömegkarambolt fogok okozni, de ha mégis ilyen balesetet okoznék, az nem azon múlik, hogy van-e biztosítás vagy rendszám a motoron. Ha meg az Én hibámból valaki meghal, vagy élete végéig mozgássérült vagy bármi, akkor nem lesz kedvesebb a Lelkemnek az a gondolat, hogy nem Nekem kell fizetnem, hanem a biztosítónak. Lelkifurdalásom lenne és még az is lehet, hogy öngyilkos lennék.

Szerintem biztonságosabb elkerülni a balesetet óvatossággal, mint abban bízva, hogy ha baleset lesz, akkor majd fizeti a biztosító.


De értem Én, a pokolban már melegítik a helyemet, mert szabálysértést követtem el és nem volt pár dologról papírom. Remélem Ted Bundy lesz a szobatársam!

márc. 10. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!