Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam egy csekket az önkormán...

Kaptam egy csekket az önkormányzattól, temetési költségről. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam egy fizetési meghagyást mivel apám meghalt, nem ismetem, 4 éves koromban elhagyott minket, nem fizetett gyerektartást, és nem keresett soha, most 38 éves vagyok, erre megtalált az önkormányzat hogy fizessem ki a temetési költséget egyedül, holott van egy fél testvérem apám előző házasságából is, csak nem eggyezik a vezeték nevünk, nem szivesen fizetnék ki egy alkoholista idegen ember temetési költségét,

Van valami jogi útja? Inkább egy ügyvédnek fizetnék...

Köszönöm az építő jellegű válaszokat!



márc. 12. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Fizesd ki.
márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 DK-s ***** válasza:
75%

Ez így nem kerek történet!


Volt hagyatéki tárgyalás?

márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Úgy tudom annak kell fizetni aki örökölt tőle valamit.


Nem tudom olyankor mi a teendő ha nincs örökség, akkor is behajtható e.

Beszélj egy ügyvéddel

márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Hova gondolsz ***** válasza:
82%
Fellebbezd meg rögtön, és indoknak írd be azokat, amiket itt leírtál.
márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem volt hagyatéki, vagyis nem tudok róla semmit. Szerintem nem volt már semmi neki. Régen volt ingatlan de semmit nem tudni felőle. Igazából nem érdekel, nem kell tőle semmi,
márc. 12. 17:51
 6/15 DK-s ***** válasza:
61%

Akkor ignoráld a követelést.


Nincs jogalap a követelés támasztásához.


Egyébként pedig igen érdekes, hogy nem kerestek meg a hagyatéki kapcsán, és hogy rendelkezz a temetés mikéntjéről.



Vagy te kamuzol, vagy nagyon durva jogsértések történtek.

márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Temetés az előbb történik mint a hagyatéki tárgyalás. Nálunk (2023-ban) 2 hónap elteltével volt a hagyatéki összeírás. A tárgyalás 10 hónap elteltével.



1. ha nincs olyan személy, aki kötelezhető az eltemettetésre, vagy rövid idejű keresés alatt a hatóság rendelkezésére álló eszközök ellenére nem találnak olyan személyt, aki köteles eltemettetni elhunytat, vagy


2. az eltemettetésre kötelezett személy az eltemettetésről nem gondoskodik (nem akar gondoskodni).



Az első esetben, amennyiben időközben mégis megtalálják a kötelezhető személyt, akkor az önkormányzat hatósági ügyhöz rendelt hatáskörében kötelezi az eltemettetésre kötelezettet a temetés költségeinek megtérítésére.



Ugyanez vonatkozik a 2. esetre is, tehát az önkormányzat részére kizárólag olyan lehetőséget biztosít a törvény, hogy az eljárás során ismertté vált temetésre kötelezett személyt hatósági jogkörében kötelezze a temetés költségeinek viselését.



Nincs olyan indok, ami felmentené a törvény által meghatározott sorrendben megjelölt személyeket a költségek viselésétől.



Pl. azokra az indokra, hogy elhunyt nem tartotta a kapcsolatot a kötelezettel, vagy nem örökölt utána semmit, vagy nem teljesítette szülői, egyéb kötelezettségeit, a jogszabályok nincsenek tekintettel, az eljáró hatóságnak pedig nem tartozik a hatáskörébe ezeknek a személyes jellegű nyilatkozatoknak a vizsgálata, ugyanis a fent hivatkozott törvények kötelező jelleggel állapítják az önkormányzat feladatát és az eltemettető kötelezettségét az elhunyttal kapcsolatban.



Jogszabályok erre nincsenek tekintettel! Ki kell fizetned a költségeket.

márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem kamuzok, mért tenném? Mikor történik a hagyatéki? Ez az első levél amit kaptam. Van rokonom apám részéről, akivel ritkán beszélek, ő mondta hogy karácsonykor meghalt,

Mondom Ok. Ennyi nem csináltam semmit.

Majd 3 hete szólt a rokon hogy apám testvérei kaptak levelet ugyan erről az összegről csak el osztva, egyik testvér volt az önkormányzatnál hogy tisztázza magát, gondolom akkor mondta hogy van egy fia, igy kereshettek meg, de a mostoha nővéremről nincs szó benne.

Hagyatéki akkor is van amikor nincs semmiféle vagyona az elhunytnak?

márc. 12. 18:35
 9/15 DK-s ***** válasza:
46%

#7-nek:


Csakhogy az egész eltemettetési procedúra nem tud megindulni addig, amíg a legközelebbi, ezáltal hagyatékban érdekelt hozzátartozó(k) valamelyike nem rendelkezik a temetés módjáról! Durva jogsértés lenne ha az önkormányzat elrendelne egy szociális hamvasztást, miközben én mondjuk koporsóst akartam pappal. Utána meg tartaná a markát.


Alkotmány-bírósággal folytatódna a sztori.


Ha pedig valaki rendelkezett a temetés módjáról, akkor vállalta is a költségét!


Nem azt mondom hogy te mondtad rosszul. Én azt mondom, hogy "sántít" a sztori.

márc. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9: Nehogy azt hidd, hogy az AB foglalkozna a hülyeségiddel. Ha semmilyen hozzátartozó nem kerül elő idejében, akkor nyilván az önkormányzat intézi a temetést, úgy, ahogy neki tetszik. Ne tűnj el, ha ilyen fontos neked a temetés módja.
márc. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!