Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A törvény miért nem bünteti ezt?

A törvény miért nem bünteti ezt?

Figyelt kérdés

Látom, hogy mennyi undorító ember van a városomban is, akik megpróbálják eladni az örökös bérleti jogát.

De a kedvencem az, amikor házra akarják cserélni. Persze már... Kinek éri meg a 40 milliós házát albérletre cserélni???



#Örökös bérleti jog
ápr. 1. 10:00
1 2
 11/18 DK-s ***** válasza:
36%

Tudod, nagyon sokan vannak, főleg idősebbek, akik szívesebben laknak egy összkomfortos "panelban", mint egy sokkal problémásabb családi házban.


A határozatlan idejű bérleti szerződéssel rendelkező önkormányzati lakások gyakorlatilag saját tulajdonnak tekinthetőek. A kirakás veszélye csak azokat fenyegeti akik nem fizetik a bérleti díjat, ami általában igen alacsony. Én Pécsen egy 48nm-es összkomfortban lakom, 9000 forintos havi bérleti díjért.

ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Eladni nem tudják az örökbérleti jogot.

A "kedvenced" viszont már törvényes.

[link]


S mivel törvényes, abból nem paterolják ki egyik napról a másikra az új bérlőt, mintha önkényes lakásfoglaló lenne. Nyilván az ilyen ügyleteket az önkormányzatnak be kell jelenteni, nem a hátuk mögött zajlik a történet.


Nyilván értékegyeztetéssel történik az ilyesmi, de ha becsapást emlegetsz, hát bármire lehet mondani a világon, mindenhol vannak hiszékeny emberek és csalók.


Nekem is van ismerősöm, aki az önkormányzati bérlakását elcserélte egy lakásra. Az új lakásának mérete, értéke nyilván sokkal kisebb lett, kb. fele akkora.


Nyilván mindkét félnek valamiért jó volt.


Az a gáz, amikor olyan nyilvánvaló csalások vannak, hogy pl. az I. kerületi Várban lévő önkormányzati lakást határmenti lepusztult ingatlanra cserélnék, ami nyilván álszerződés. Nem, nem becsapás, hanem okos emberek játsszák ki a törvényt.

ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket. Csak nekem annyira hihetetlen, amikor látom, hogy 15 millióért adnak egy szuper helyen lévő majdnem teljesen felújított 1 nappali + 2 fél szobás lakást... Akkor nézem, hogy hol van ebben az átverés. Mert egy ugyanilyen lakás 35 körül kezdődik...


Csak ugye a 15 milliós az örökös bérleti jog... Csak hát.... Én ebben annyira nem tudok hinni... De majd utána nézek a linken és meglátom merre lépek.


Köszönöm mindenkinek a választ. :)

ápr. 9. 17:48
 14/18 DK-s ***** válasza:

#13-nak (kérdezőnek):


Előbb is megemlíthetted volna, hogy miért kérdezed ahelyett, hogy szidtad volna!


A határozatlan idejű bérleti szerződés konkrétan nem eladható mivel a szerződés a bérlő személyével van kötve, tehát nem az ingatlan maga a "határozatlan idejű", de megoldható a kérdés.


Kérhető, hogy a bérleményt ne egyedül bérelje hanem valakivel társbérletben. Ez a lehetőség önkormányzatonként más és más feltételhez van kötve, és az engedélyezés teljesen szubjektíven történik, tehát semmi sincs a szabályok közül "kőbe vésve". Van ahol bárkit lehet kérni társbérlőnek, van ahol csak egyenesági rokont-házastársat, van ahol csak házastársat.


De mindezektől függetlenül anyagi helyzetre hivatkozva is lehet kérni, tehát semmi sem biztos. Mivel ezt szinte senki nem szokta kérni, ezért általában engedni szokták. Elég azt hazudni, hogy az "élettársa" vagy.


Az a lényeg, hogy a társbérlői jogosultság megoldható.


Fizetsz, majd ő felmondja a saját bérleti jogát.

ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 DK-s ***** válasza:

Még valami:


Semmi következménye nem lesz a manővernek, mert az önkormányzatokat qrvára nem izgatja hogy ki fizeti a bérleti díjat. Amíg fizetve van, a törvény véd.

ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Tehát akkor végülis csak nekem van igazam, hogy undorító átverés az egész. Mert én kérem hogy legyek társ bérlő, kifizetem a pénzt amit kér ő meg nem mondja fel a saját részét... Ergo bukta az egész... Főleg ha csaj akarja eladni én csajként venném meg. Nem tudom behazudni hogy az élettársa vagyok még eléget máglyán a homofób polgi....


De mindegy, a lényeg, hogy akik ilyet árulnak tudják hogy fosszák ki az embereket...


Egyébként ne haragudj, de mi az hogy "Előbb is megemlíthetted volna, hogy miért kérdezed ahelyett, hogy szidtad volna!" Mert szerinted miért kérdeztem, most őszintén??


Amúgy meg leírtad a lényeget "A határozatlan idejű bérleti szerződés konkrétan nem eladható mivel a szerződés a bérlő személyével van kötve..." Tehát semmi értelme nem volt annak a hisztinek hogy irjam le pontosan minek kérdem.

ápr. 9. 19:36
 17/18 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjük elölről.

Érdemes lenne nem itt verni a nyáladat és ítélkezni, hanem inkább tájékozódni. Tudod, barátod a google. A tájékozódás alapján tényeket ismerhetsz meg, és a tények alapján érdemes következtetéseket levonni. Persze lehet hiedelmek alapján ítélkezni és vagdalkozni is, arra ez a kérdésed remek példa, csak hát nem a józan ész tünete.


Barátod a google, és akkor már csak egy kis szövegértés kell.

ápr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 DK-s ***** válasza:

#16-nak (kérdezőnek):


Te túl ostoba vagy ahhoz hogy egy ilyen üzletet megköss, úgyhogy inkább ne foglalkozz vele.


"kifizetem a pénzt amit kér ő meg nem mondja fel a saját részét"


Talán ügyvéd előtt kellene lebonyolítani, aki egyben megbízást is kap a szerződés felmondásának továbbítására.


Ha most azzal jössz, hogy az ügyvéd is összejátszhat vele, .....🤣🤣🤣

ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!