Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan zajlik egy hagyatéki...

Hogyan zajlik egy hagyatéki eljárás?

Figyelt kérdés

Tavaly elment apukánk, és hárman testvérek intézkednénk a hagyatéki eljárás ügyében. Az egyik testvérem azt állítja szólnunk kell, hogy elinduljon a leltár és egyebek, én eddig úgy tudtam, hogy ez magától történik, tehát ahogy megvan a halotti anyakönyvi kivonat, és a közjegyző is mindent elintézett amit kellett, onnan elindul az eljárás.

Valaki tudna segíteni?



#hagyatéki eljárás #politika, jog
ápr. 2. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Igen, ha nem a kezi pottyaszba viszed magaddal
ápr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az illetékes küld egy hagyatéki leltár felmérést, amit kitôltve vissza kell küldeni . Ez szinte egyszerre a haláleset után van. Kitöltés után megállapítják a hagyaték értékét, amit kijüldenek az örôkösöknek. Ha nem ért valaki egyet megfellebbezi. Ezután kerül át a közjegyzőhöz. Aki ellenõriz, bekér adatokat bankoktól Aztán kb a haláleset után fél évvel kerül sor a hagyatéki tárgyalásra.
ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
illetékes= illetékes ônkormányzat
ápr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Szóval hülyeséget mondott a testvér.
ápr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Engem a férjem halála után behívattak az önkormányzat hagyatéki osztályára, ahol felvettük a hagyatéki leltárt. Úgy tudom, azt a személyt hívják be, aki a temetést intézte. A hagyatéki leltár után bő két hónapra történt meg a közjegyzőnél a hagyatéki tárgyalás.
ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az anyakönyvi hivatalnak, anyakönyvvezetőnek bejelentésre kerül a halál ténye.

Ezt követően azok értesítik a települési jegyzőt, az az önkormányzat pedig felveszi a hagyatéki leltárt, amennyiben szükséges (pl. van benne belföldi ingatlan, ez a leggyakoribb). Az önkormányzat feladata értesíteni valaki hozzátartozót, amit már a halottvizsgálati bizonyítványon feltüntetnek. Ezt követően 30 napjuk van elkészíteni a leltárt, a jegyző kijelöli az eljárás lefolytatására illetékes közjegyzőt, akinek már az a feladata, hogy az örökösök kilétét megállapítsa, és a megfelelő hányadban a törvényes öröklési rend (vagy a végintézkedésen alapuló öröklés) szerint a hagyatékot átadja az örökösöknek.


Meg kell kérdezni az önkormányzatot, hogy mi a helyzet, mert 4 hónap csúszás elég soknak tűnik, valami itt nem kerek a sztoriban.

ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tavaly májusban halt meg, a temetést én intéztem. A testvérem szerint nekünk kellett volna már elindítani az eljárást és nem ”szüttyögni”. Nyilván ez is konfliktust szült az egyébként stresszes helyzetben… A lényeg, hogy semmilyen infót nem kaptunk még sem a leltárról, sőt még a közjegyzőhöz sem jutott el az ügy(beszéltem ma vele).

Ilyenkor az a legjobb, ha várok, vagy inkább ne hagyjam annyiban?

ápr. 2. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!