Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugye ebből nem származhat...

Ugye ebből nem származhat semmilyen hátrányom?

Figyelt kérdés
Rokkantsági ellátásban részesülök. Nemrégen lett újra számoltatva. 2015 óta utalással kapom. Az elszámolások az szerepel hogy az ellátás utalása lakcímre történik. A Nyugdíjfolyósító állítja hogy úgy kapom ahogy eddig, csak elirásról van szó. Három ügyintéző mondja ugyanazt.. Azért nem mindegy mert az albérletet időben rendezni kell. Nagyon félek. De csak nem vétettek ekkora hibát. Én nem kértem az utalási mód módosítását
ápr. 3. 16:58
 1/6 Hova gondolsz ***** válasza:

Akkor írj nekik egy levelet, hogy kéred, hogy az újraszámolt rokkantsági ellátásod kéred, hogy az ilyen és ilyen számú, x. banknál vezetett folyószámládra kéred utalni.

Nem kell magyarázkodni, hogy eddig utalással kaptad, és most nem. Egyszerűen elküldöd nekik a kérésed ajánlott levélben és valószínűleg a következőt már utalva fogod kapni.

Ha ebben a hónapban pár nappal később érkezne, előre szólj a főbérlődnek, hogy ez történt, és csak 2-3 nap múlva tudod fizetni az aktuális lakbért.

ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ők azt mondják utalással fogom kapni ahogy eddig, ez csak elírás
ápr. 3. 17:52
 3/6 Hova gondolsz ***** válasza:

Igen, értettem.

Azért írjál nekik levelet, amiben kéred, hogy szíveskedjenek utalással küldeni, mert most nem úgy kapod.

Tehát mondjuk úgy, "megújítod" a kérelmed, hogy milyen módon szeretnéd megkapni a z ellátásod.

ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hova gondolsz ***** válasza:

Várjál, most esett le, szóval csak a levélben van az, hogy lakcímre kapod?

Ezek szerint akkor még nem kaptad meg a havi ellátást. Akkor lehet, hogy tényleg elírták a levélben. Szerintem várj addig, amíg meg kellene érkeznie a pénzednek. És ha nem jön a szokott napon, akkor írj nekik.

ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, egy héttel ezelőtt kaptam visszamenőleg és az is számlára ment. Csak a levélben van ez az elírás
ápr. 3. 18:23
 6/6 Hova gondolsz ***** válasza:

Akkor mindenképp várd meg a következő havi utalást, és ha nem jönne, akkor írj nekik.

Simán el tudom képzelni, hogy tényleg elírták.

ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!