Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartás visszakövetelése...

Gyerektartás visszakövetelése lehetséges?

Figyelt kérdés

Volt feleséggemmel 2 éve elválltunk, fizettem is minden hónapban a gyerektartást, havi 60.000Ft ebben állapodtunk meg, most visszont kiderült, hogy mégse én vagyok a biológia apa. Vissza követelhetem a gyerektartást? Ti fizetnétek tovább? Fél éve tudom, hogy nem én vagyok a biológia apa, de a gyerek továbbra is nálam van minden 2. hétvégén ezen nem szeretnék változtatni, megszakítani vele a kapcsolatot csak gyerektartást nem fizetnék, meg az eddigit visszakövetelném.


35F/ fiam pedig 8éves.



ápr. 14. 14:46
 1/5 szántóvető ***** válasza:
86%
tehát a gyerekre is igényt tartanál a pénz mellett.
ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem kérheted vissza, azt már idöközben a fiadra költötte az anyja. Ha hovatalosan bizonyított az, hogy nem a tied a gyerek, akkor bírósági határozat után nem kell tovább fizetned, de láthatási jogod sincs többé.
ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

A gyerektartást a gyerek kapja.

Nem csak akkor kell gyerektartást fizetni ha a biológiai apja vagy a gyereknek, hanem ha apaként te nevelted és már nem teszed a válás miatt.

A házasság alatt született gyermek automatikusan a férj nevére kerül és meg kell támadni az apaságot ahhoz, hogy ezt megváltoztassák. A gyerek 6 éves koráig te őt a fiadnak tartottad, ő meg apjának tartott téged. Ezért fizetted a gyerektartást.

Ha megtámadod az apaságot és a gyermeknél a hatóság kimondja, hogy nem vagy az apja - nem csak biológiai értelemben - akkor a jövőre kérheted a bíróságnál, hoyg ne kelljen gyerektartást fizetned. de nem biztos, hogy ez sikeres lesz.

Ellenpéldával tudom ezt talán jobban megmutatni miért van így.

Tegyük fel ragaszkodsz a fiadhoz, szereted és a volt feleséged kezdeményezi, hogy vonják meg tőled a láthatás jogát, mert neki nem tetszik, hogy a gyerek meg te tartjátok a kapcsolatot. Akkor előjön ezzel, hogy biológiailag nem is a te fiad. A gyerek szeret téged, apjának tart, te szereted őt, fiadnak tartod - de most a bíróság mondja ki, hogy soha nem is volt ez igaz és te többet nem lehetsz része az életének mert nem vagy a biológiai apja? Akkor nem jelent semmit, hogy te nevelted születésed óta és milyen kötelék alakult ki közöttetek?

Vagyis ilyet a bíróság nem fog kimondani, hogy visszakövetelheted a gyerektartást. Erre akkor lenne mód ha soha nem lettetek volna házasok csak a nő állítása volt, hogy te vagy az apa és ezért kell fizetned. Akkor kiderül, hogy ez csak átverés volt - ergo visszajárhat amit addig fizettél.

Természetesen egyéb peres eljárásban követelhetsz a volt feleségedtől kártérítést vagy mást amiért téged megkárosított, hiszen megcsalt és más gyerekét hitted a magadénak, az elválik majd, hogy milyen sikerrel történik. De ilyet nem fognak mondani, hogy automatikusan visszajár a gyerektartás.

Ahogy írod nem szeretnél azon változtatni, hogy veled van a gyerek. De ez csak akkor lehetséges ha te megmaradsz a gyerek számára apjának, az pedig gyermektartás fizetésével jár. Hogy mekkorával azt majd eldönti a bíróság, nyilván figyelembe veszik, hogy nem is kellene fizetned elvileg.

Most tisztáznod kell magadban mi a fontosabb. Mert pénzt vissza úgy kapsz ha a gyereket viszont elveszíted. Ha nem te vagy az apja, a bíróság ezt kimondja, a kötelezettségeidet feladod, akkor a jogaidat is elveszted vele együtt.

ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Első lépésben peren kívül köthetsz új egyezséget volt feleségeddel, ezt közjegyző előtt írásba foglalhatjátok. A helyedben visszamenőlegesen nem követelném a pénzt.
ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
14%

„...a gyerek továbbra is nálam van minden 2. hétvégén ezen nem szeretnék változtatni”


Pedig ez egy olyan dolog aminek búcsút mondhatsz, ha nem fogod önkéntesen fizetni a gyerektartást. Még csak nem is azért hogy a bíróság megfosztana ettől, hanem azért mert a T. ex-nejed minden nap el fogja ismételni a fiadnak hogy te egy senki vagy számára, a gyerekeket pedig nagyon könnyű érzelmileg manipulálni. Elsősorban ezt tisztázd az anyukával, meg persze önmagaddal. Teljes mértékben visszanyerheted az anyagi és családjogi függetlenségedet, de közel sem vagy irigylésreméltó helyzetben, nehéz időszak előtt állsz.

ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!