Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha éjfélkor az utcán valaki...

Ha éjfélkor az utcán valaki pusztán a szavaival annyira felbosszant, hogy megtámadjam őt, majd védekezésképpen egy, az utcán található kővel vagy téglaval úgy fejbevág, hogy meghalok, akkor büntetlenül megússza a dolgot?

Figyelt kérdés

ápr. 21. 21:50
A kérdező szavazást indított:
Igen, megússza.
Nem, lecsukják.
Nem tudom.
9 szavazat
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%
Vizsgálják majd az arányosságot is, de igen, akár el is kerülheti a büntetést. És jogosan.
ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, ez esetben nem köteles sem menekülni, sem mérlegelni, sem arányosságra törekedni. Az éjszakai támadót nem védi a jelenleg hatályos jog, és szerintem ez így van rendjén.


Sőt, semmilyen támadót sem lenne szabad védeni, a nappalit sem. Aki támadni akarna, bármilyen okból is, tanuljon meg uralkodni magán, vagy haljon meg!

ápr. 21. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Fontos, hogy éjfélkor?:D
ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ha egyedül vagyok ellene, és egyetlen fegyverem a kontrollálhatatlan aggresszióm, akkor igenis fontos, hogy éjszaka vagyok képtelen megfékezni magamat.


Ha ugyanis nappal lennék képtelen minderre, akkor tiszta sor, hogy az általam megtámadott egyén nem ölhet meg büntetlenül.

ápr. 21. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha te támadtál rá, akkor miért ne úszná meg? Azért nem támadhatsz emberekre csak mert felbosszantanak.
ápr. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Thunderfairy ***** válasza:
És mit csinálsz nappal ha a megtámadott nem tudja felmérni az arányosságot és megöl? Vagy véletlenül történik az esés, ahogy leüt vagy földre kerültök, a haláleset. Így is van esélye megúszni. Ha ő hal bele a támadásba akkor te mész a sittre.
ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki bárkit ilyen okból meg akar támadni, az menjen el orvoshoz. Persze ha megtörténik, majd elviszik oda erőszakkal. A baj viszont az, hogy a rendszerben nincs elég erőforrás minden indulatbeteget kikezelni. Lehetne, de azt az adott személynek kell most megtennie, mielőtt még -ahogy írod- pl meghal, vagy bánt valakit. Ha már megvan a baj, késő.
ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!