Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszakérhetem a pénzem?...

Visszakérhetem a pénzem? 2003ban kiléptem az otp magánny. P. -tól. Akkor volt 51000Ft az egyenlegem.

Figyelt kérdés
Állitólag átküldték az Állami nyugdijj pénztárba,de erről azóta sem kaptam semmilyen igazolást.Egyáltalán visszaigényelhető?
2010. dec. 29. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem hinném.
2010. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha átléptél az államiba, akkor azt már akkor el is költötte az állam. Ez most is így lesz, aki átlép az államiba, annak a pénzét most fel is élik majd.
2010. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valahol sejtettem,hogy ez van.De amikor kiléptem tőlem nem kérdezték,hogy akarok-e átlépni netán visszaigénylem.Átküldték és kész.Legalábbis ezt mondták.De,hogy ott van-e valóban azt honnan tudom meg?
2010. dec. 30. 00:43
 4/5 anonim válasza:
Vagy az állami vagy a magánnyugdíjpénztárnak tagja kell, hogy légy a pénzt a munkáltatód utalja ez gyakjorlatilag egyfajta adó, persze elméletben majd ebből kapod a nyugdíjad. Tehát ezt neked nem fizetik ki! Mert ha ezt lehetne, akkor a munkáltatód neked fizetné nem az APEH-nak. Vagyis ha visszaléptél az államiba, akkor a pénzedet átküldték. Nem tudják lenyúlni, mert az állami pénztár is keresné a pénzt és ha a magánpénztár nem utalná át, már az APEH leemelte volna a számlájukról.
2010. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy átküldték, de már biztos, hogy nincs ott, mert ami az államiba kerül, azt az aktuális nyugdíjasok azonnal meg is kapják, tehát te majd állami nyugdíjat csak a nyugdíjas éveidben dolgozó és adófizető állampolgárok befizetéseiből, az állami nyugdíjszámítás alapján fogsz kapni.
2010. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!