Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez az új, börtönbe zárásra...

Ez az új, börtönbe zárásra koncentráló jogrendszer végülis pénzben nézve nem több kárt hoz, mint hasznot?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy mióta Orbánék uralkodnak, szinte mindent "szabadságvesztéssel" bűntetnek.


Pl. egy korábbi kérdésben olvastam, hogy kisebb értékű lopásért "két évig terjedő szabadságvesztés" róható ki.


Tegyük fel, hogy ellopok valami 2000 forintos cuccot, mondjuk azért mert rá vagyok szorulva, elkapnak és mondjuk 3 hónapra dutyiba zárnak.


A 3 hónap dutyiban való eltartásom szerintem jóval több pénzbe kerül, mint 2000 forint, ráadásul nagy esély van rá, hogy bent rossz társaságba kerülök és mire kijövök, sokkal bűnözőibb lesz a világnézetem és több esély van rá, hogy később újra bűnözéssel fogok megoldani valamit.


A károsodás amit én okoztam (volna): 2000 Ft


A pénzben való "károsodás" amit az államnak okozok a börtönben való eltartásommal és azzal, hogy kikerülve a bent engem ért pszichológiai hatások miatt később több esély van, hogy újra bűnözni fogok: felbecsülhetetlen.

Ezen nincs mit agyalni.


Szerintem sokkal célravezetőbb lenne pénzbűntetéssel sújtani az ilyen kisebb bűnöket és egyéb szabadságjogok ideiglenes elvételével pl. jogosítvány elvétele, bankszámlához való hozzáférés tiltása stb...


2011. máj. 17. 16:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Szerintem sokkal célravezetőbb lenne pénzbűntetéssel sújtani az ilyen kisebb bűnöket"


Arra nem gondolsz hogy akik rendszeresen lopnak nincs rendes jövedelmük? A családi pótlékból meg nem lehet levonni a büntetést így gyakorlatilag az ilyenek büntethetetlenek. Pont ezért szigorították meg hogy elzárással lehessen büntetni az ilyeneket.

Mondjuk azt be lehetne vezetni hogy óvadék ellenében szabadlábra helyezhetők mint Amerikában.

2011. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

Az milyen jó volt, hogy két éve még minden vénkomcsi és ifjúkomcsi (szocitól jobbikosig) nyomatta a szöveget, hogy keményen büntetni kell minden apróságot, meg börtönbe mindenkivel, aki szabálytalan stb.


Aztán most, mivel a Fidesz keményített be, megy a börtönbe zárások elleni küzdelem. Hogy csináljunk a jobbikosokból és a nyugalmazott munkásőrökből liberális jogvédőt? Itt a módszer.

2011. máj. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
sztem nem kell túl liberálisnak, mindössze racionálisnak lenni, hogy belássuk mekkora ökörség ez a bebörtönzési hadjárat
2011. máj. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
45%

"Tegyük fel, hogy ellopok valami 2000 forintos cuccot, mondjuk azért mert rá vagyok szorulva, elkapnak és mondjuk 3 hónapra dutyiba zárnak."


DE NE TEGYÜK FEL , MERT NEM LOPSZ EL SEMMIT!

Mert tisztességesen élsz ! Tanulsz és a TISZTESSÉGES,polgári foglalkozásodból SZÉPEN ÉS SZERÉNYEN megélsz és nem követsz el BŰNCSELEKMÉNYEKET! Semmilyen értékben.

Dzsuvacsány ideje lejárt és nem szabad elnézni semmit.Az nem indok, hogy rá vagy szorulva.

A kezét vágnám le bármilyen értékű lopásnál és mehetne koldulni. De azért meg karóba húzatás járjon.


Node ilyet! Olyan lazán beszélsz itt a lopásról mintha az a világ legtermészetesebb dolga volna,na meg arról is, hogy rá vagy szorulva teljesen hétköznapi ,elfogadott állapot?Helló, hol élünk ?

2011. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"legtermészetesebb dolga volna,na meg arról is, hogy rá vagy szorulva teljesen hétköznapi ,elfogadott állapot?Helló, hol élünk ?"


Nekem van egy olyan érzésem, hogy egy bizonyos mértékű jólét elérése után a kisebb értékű lopásokat egyszerűen NEM FOGJÁK BŰNTETNI, és be fogják tudni szükséges rossznak, mert egyszerűen anyagilag nem fog a tolvaj több kárt okozni vele, mint egy madár azzal, hogy leszarja az ablaküveget és le kell pucolni valamennyi pénzbe kerülő tisztítószerrel és vízzel.

2011. máj. 18. 08:23
 16/23 A kérdező kommentje:
Amikortól a kisebb lopások után való nyomozás, őrködés, és a lopás bűntetése több pénzbe fog kerülni, mint annak az árunak az értéke, amit a tolvaj ellopott, onnantól kezdve szerintem felesleges bűntetni a kisebb értékű lopást.
2011. máj. 18. 08:25
 17/23 anonim ***** válasza:
73%

Akkor az lesz , h arra fognak hajtani jópáran, h kisebb értékű dolgok nagy gyakorisággal történő ellopásából tarják fenn magukat és családjukat (vt ilyen már) és a tisztességesen dolgozó, adófizető polgárok lesznek a lúzerek?

Erről beszélsz?

Szerinted ez nooooooooooooormmmmmáááális??

2011. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
71%

08:23

"ekem van egy olyan érzésem, hogy egy bizonyos mértékű jólét elérése után a kisebb értékű lopásokat egyszerűen NEM FOGJÁK BŰNTETNI, és be fogják tudni szükséges rossznak, mert egyszerűen anyagilag nem fog a tolvaj több kárt okozni vele, mint egy madár azzal, hogy leszarja az ablaküveget és le kell pucolni valamennyi pénzbe kerülő tisztítószerrel és vízzel."


De akkor ebből az lesz h utána kicsit nagyobb értékűeket is fognak lopni és azt mondják h nem tudták h az már baj.

Ráadásul gondold el h mondjuk van egy kerted minden arrajáró cigány levesz 1 fürtöt a szőlődről meg elvesz pár zöldséget ezek ugye egyenként nem nagy értékűek így te gondolatmeneted alapján nem lehetne büntetni de mivel sokan vesznek el kicsit neked a végére csak nem marad semmi. Ráadásul mondjuk te nem lopsz mert mondjuk nem vagy olyan, akkor te hátrányba kerülsz azokkal, akik lopnak, mert neked úgy kell MEGVENNI azokat a jelentéktelen apróságokat amiket ők ingyen beszereznek.

2011. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
68%

Azért nem egészen helytálló, amit sokan írnak...

A lopást NEM azért büntetjük mert konkrétan kárt okoz-e vagy sem, azért jó lenne ezzel tisztában lenni. A lopásnál azt büntetjük, hogy valaki önkényesen megsérti a másik magántulajdonát, és attól, annak beleegyezése nélkül elvesz valamit. Az hogy az érték mekkora volt a büntetés mértéke értékeli. Abban egyetértek, hogy nem kellene rögtön a szabadságvesztésnek az egyetlen alternatívának lennie, a törvénnyel nincs baj, mert az elég differenciát nyújt. A jogalkalmazás pedig sokszor rákényszerül, mivel hiába ítél bűncselekmény esetén pénzbüntetésre vagy közérderű munkára, egyszerűen a "megélhetési tolvaj" inkább nem fizeti be/nem dolgozza le, és akkor muszáj átváltani neki szabadságvesztésre. Ez viszont a bűncselekményre vonatkozik és ott már 20ezer Ft feletti tételekről beszélünk, ami nem 2000 Ft...

Meg kérdező, és hogy ha pl valaki testi sértést követ el, amikor pénzben mérhető kár nincs is, de mégis olyan súlyos volt, hogy börtönbe küldik? Akkor mi van? Mert akkor aztán tényleg az egyik oldalon semmiféle kár nincs, a másik oldalon viszont jelentős kiadás.

Jártam fogházban (nem börtönben), nem mint elítélt természetesen, hanem mint látogató. Inkább az a felháborító, ami ott megy, jobban hasonlít egy kis túlzással szállodához, mint tényleges szabadságelvonó, büntető intézményhez... Nem egyszer találkoztam olyan személlyel, aki konkrétan kijelentette ő azért lopott, hogy télire bekerüljön, és ne az utcán legyen. Viszont minden büntetésnek megvan a maga hátránya is, egyedül a közérdekű munka, ami talán még a legkevesebb hátránnyal bír a kevésbé súlyos cselekményekkel szemben, viszont mint írtam fent, senkit nem lehet kényszeríteni, hogy tényleg ledolgozza, így ha önként nem teszi, jöhet az átváltoztatás.

(tegnap 17:18)

2011. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%

na azért ne hasonlítsuk egy szállodához még a fogházat se ... sztem te se töltenél el ott pár napot


az más kérdés, h valóban vannak olyan szomorú esetek, h szándékosan követ el valaki bcs-t, h bekerüljön, na de ez már egy másik téma, egy más szociális probléma (és mellesleg minden fejlett országban létező jelenség, h a hajléktalan betöri a kirakatot, csak h lecsukják tére ... ez van)

2011. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!