Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez az új, börtönbe zárásra...

Ez az új, börtönbe zárásra koncentráló jogrendszer végülis pénzben nézve nem több kárt hoz, mint hasznot?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy mióta Orbánék uralkodnak, szinte mindent "szabadságvesztéssel" bűntetnek.


Pl. egy korábbi kérdésben olvastam, hogy kisebb értékű lopásért "két évig terjedő szabadságvesztés" róható ki.


Tegyük fel, hogy ellopok valami 2000 forintos cuccot, mondjuk azért mert rá vagyok szorulva, elkapnak és mondjuk 3 hónapra dutyiba zárnak.


A 3 hónap dutyiban való eltartásom szerintem jóval több pénzbe kerül, mint 2000 forint, ráadásul nagy esély van rá, hogy bent rossz társaságba kerülök és mire kijövök, sokkal bűnözőibb lesz a világnézetem és több esély van rá, hogy később újra bűnözéssel fogok megoldani valamit.


A károsodás amit én okoztam (volna): 2000 Ft


A pénzben való "károsodás" amit az államnak okozok a börtönben való eltartásommal és azzal, hogy kikerülve a bent engem ért pszichológiai hatások miatt később több esély van, hogy újra bűnözni fogok: felbecsülhetetlen.

Ezen nincs mit agyalni.


Szerintem sokkal célravezetőbb lenne pénzbűntetéssel sújtani az ilyen kisebb bűnöket és egyéb szabadságjogok ideiglenes elvételével pl. jogosítvány elvétele, bankszámlához való hozzáférés tiltása stb...


2011. máj. 17. 16:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszem ha berakják a kedves kérdezőt egy kis értékű lopás miatt 7 napra ,egy cellába a harcsabajszú Gusztival , aki majd Rózsikámnak fogja szólítani minden este ,annak elég elrettentő ereje lesz.Hacsak nem fog neki tetszeni a dolog és rájön az igazi énje buzernyákságára:D

A lopást, torolni kell .Elrettentő módon!Bármilyen értékről van szó.

2011. máj. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
46%

08:13

te nem vagy tiszta

2011. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

08:25


"Amikortól a kisebb lopások után való nyomozás, őrködés, és a lopás bűntetése több pénzbe fog kerülni, mint annak az árunak az értéke, amit a tolvaj ellopott"


Sokan azt nem képesek megérteni, hogy a lopás által okozott kár nem egyenlő az ellopott termék árával.


Pl. ha egy faluban időnként ellopják a kertekből a terményeket, akkor nemcsak annyi kár keletkezik, amennyit mondjuk 1 kg barack ért. Hanem az lesz a következmény, hogy a lopás lehetősége, és a megakadályozás lehetetlensége (amit többek között a büntetés elmaradása okoz) miatt a faluban élők felhagynak a kistermeléssel. Ez a probléma jelenleg kistelepülések százait érinti. Minek a kertet művelni, ha ellophatják a termést, és a hozzátok hasonló "demokraták" ezt még védelmezik is? Alacsony nyugdíjú időseknél, tartós munkanélkülieknél stb. viszont kritikus kérdés, hogy a kevés nyugdíjukat, segélyüket ki tudják-e egészíteni némi házi termeléssel. Ez a kérdés nem pár száz forintról szól, hanem életbevágó lehet.


Esetleg külön kategóriába lehetne sorolni a terménylopásokat, és nagyon súlyosan (mondjuk 1-5 év, 2-8 év) büntetni, ennek a fajta bcs-nek ugyanis nagyon nagy a társadalmi veszélyessége.

2011. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!