Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért számít enyhítő körülmény...

Dymo kérdése:

Miért számít enyhítő körülménynek, ha a tettes nem volt beszámítható, vagy mentális és egyéb baja van?

Figyelt kérdés
Mi garantálja,hogy ez mégegyszer nem fordul elő? Ugyanúgy megérdemelné a büntetést. A másik dolog a "nem emlékszem",akkor egyből a legrosszabbat kéne feltételezni,nem?
2011. jún. 23. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ miért, mi okból nem beszámítható, illetve milyen fokban. Az alkohol és a drogok miatti beszámíthatatlanság nem mentesít, sőt még csak enyhítő körülményt sem képez. Amik mentesítenek részben vagy teljesen azok a kóros elmeállapot bizonyos típusai, ennek oka pedig az, hogy az ilyen elkövetőkkel szemben a büntetésnek nincs értelme, nekik nem börtön kell, hanem speciális, zártintézeti gyógykezelés.
2011. jún. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Mert nem tehet róla.
2011. jún. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Az lenne a normális, ha súlyosbító körülmény lenne, de Stohl Buci esetében ez enyhítő.
2011. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
90%

Ami büntetendő az a törvénysértés szándéka. Ha véletlenül okozol sérülést/halált az is enyhítő körülmény (ha nem is mentenek fel alapból, mert törekedned kell arra hogy baleset ne fordulhasson elő). Ha nem vagy ura a cselekedeteidnek, az olyan mintha véletlen lenne.

Alkohol meg drog esetén szándékosan kerülsz nem beszámítható állapotba és végzel aztán balesetveszélyes dolgot (vezetés), ezért ez súlyosbítás nálunk. Japánban például ha ittasan karambolozol, az enyhítő körülménynek számít.

2011. jún. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11%

"Japánban például ha ittasan karambolozol, az enyhítő körülménynek számít."


Ez egy nagyon helyes törvény, nálunk is be kellene vezetni. Én is egyszer kivertem autóval egy közkutat részegen, de nem tehettem róla mert nem láttam, hogy ott van. Ezek férgek mégis kifizettettek velem 30ezer bírságot.

2012. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Patkány nő T.bányán 110 késszúrással lemészárolta a 8 éves lányát,aztán azt mondta,hogy az a LÉNYEG,hogy tette elkövetése idején nem volt beszámítható állapotban,ezért mostmár haza akar menni.A gyilkosság előtt szándékosan benyugtatózta magát,és ráivott.Na az ilyen és hasonló esetek miatt már rég az a véleményem,hogy a tudatmódosító szer hatása alatt állás ne enyhítő,hanem súlyosbító körülmény legyen az elkövetőknél.Kivéve,ha bizonyítható,hogy önhibáján kívül került tudatmódosult állapotba.
2015. ápr. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!