Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Jövőhónap elejére beidéztek a bíróságra tanuként és nem tudom konkréten hogy miért. 3 évvel ezelőtt kellett mennem 2x is a rendőrségre , akkor is tanúként , mert láttam egy verekedést. Azt hittem ezzel vége. De most az akkori sértett,aki akkor a feljlentést tette a bűnös és engem is behívattak. Mi közöm van nekem ahoz , hogy az a -nem részletezem milyen etnikumhoz tartozó gyerek- azóta milyen ügyekbe keveredett bele és miért rángatnak elő engem , azért mert azt hiszik,hogy én biztos mindent tudok róla , mert volt vele egy ügyem? Tényleg lehet ilyet csinálni , hogy egy gyereknek tönkreteszik a nyáriszünetének a felét? Külföldre fogok menni és emiatt csak 2 hét csúszással tudok kiutazni. Ha a tárgyalás után úgy érzem , hogy vmi tök felesleges dolog miatt lettem beidézve , hol élhetek panasszal ? Illetve , előzőlegesen ha bemennék a bíróságra meg tudnám valahonnan tudni , hogy miről van szó és ott helyben elmondani mindent ,hogy hagyjanak békén? Összegzésként tehát : Régen láttam egy verekedést , akit megvertek feljelentést tett , engem kihallgattak tanúként és most az a gyerek akit akkor megvertek a vádlott egy másik ügyben és engem meg behívtak. És még annyit hogy az aki régen megverte , ezt a gyereket azt most be se hívták csak engem. Szerintem egy vicc az egész. Kérlek írjatok,hogy mit gondoltok erről vagy miért fordulhat elő egyáltalán ilyen.


Kösz a válaszokat !


2011. jún. 24. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az idézéseddel menj be a bíróságra, kérdezd meg, ki idéztetett be (felperes, alperes), aztán őt vagy az ügyvédjét kérdezd meg, hogy ugyan már mi a csudának kell neked tanúskodnod egy olyan ügyben, amiről nem is tudsz.


A bíróságon egyből jelezd azt is, hogy neked nem felel meg az időpont, mert külföldön leszel (ezt célszerű írásban megtenni); ez azért kell, nehogy rád nézve valami hátrányos következménye legyen, ha nem jelennél meg. Nem vagyok jogász, de néhány régebbi perből úgy emlékszem, hogy igazán csak a pereskedő feleknek van veszíteni valójuk, ha elmulasztják a tárgyalást, a tanúnak nincs.


Ha kiderül, hogy mégis van közöd az ügyhöz, és mindenképp tanúskodnod kell, akkor kérd ugyanabban az irományban, hogy idézzenek be a következő tárgyalásra, amelyet remélhetőleg neked is megfelelőbb időpontra tűznek ki.


Üdv, Berta

2011. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Viola60 válasza:

Én 2 éve idézve lettem egy büntetőperben tanunak, de nem akartam belefolyni. Faxoltam a bíróságra vagy ügyészségre, már nem emlékszem, hogy akadályoztatás miatt nem tudok megjelenni, 2 sor, passz, és a kutyát nem érdekelte tovább a dolog.


Szerintem sehová ne menj érdeklődni, kérdezősködni, HA tényleg igaz, hogy azóta semmi ügyed, kapcsolatod nem volt azzal a fickóval. A magyar rendőrség, ügyészség szeret idézgetni összevissza, hátha 1-2 terhelő szót össze tudnak kaparni mástól - nyomozás, dolgozás, saját adatgyűjtés helyett. nem vagy köteles helyettük az idődet áldozni, külföldi munkalehetőségből pedig 1 napot se vesztegess erre az országra.

2011. jún. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Viola!


Ez tényleg jobb válasz, mint az enyém.:-)


Tehát egy fax vagy levél, aztán majd ha akarják, beidézik újból egy másik időpontra, ha meg nem, akkor elfelejtik, és a kérdezőnek mindenképp kevesebb ideje megy rá...


Hát reméljük, így lesz. :-)

2011. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerdán voltam bent a bíróságon de nem lettem okosabb , mert semmi újat nem tudtak mondani , mert nem volt bent a bíró meg senki. Kedden lesz a tárgyalás , szerintetek ha még hétfőn faxolok egyet vagy küldök egy levelet akkor az nem lenne túl késő? És valóban elég 2 sorban lerendezni?


Egyébként kösz az eddigi válaszokat !

2011. júl. 1. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!