Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15,5 éves vagyok, büntetendő-e...

15,5 éves vagyok, büntetendő-e ha a barátom 28 éves? Nem feküdtem még le vele, eddig csak érzelmi alapon vagyunk együtt. Ha büntetendő, ki tehet feljelentést ijen ügyben? Barátok, rokonok, vagy csak a sértett?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem bűntetendő mert 14 éves kortól azzal szexelsz akivel akarsz.Csak tudod ez nem normális dolog
2009. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Elvileg csak ha 14 éves kor alatt lennél, akkor lenne büntethető a barátod ha volt aktus.Azt hiszem, hogy 16 éves kor alatt is van valami, de ebben nem vagyok biztos.De a ti esetetek jogi értelemben nem büntetendő.Abban biztos vagyok, hogy sokan nem nézik ezt jó szemmel.
2009. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
14 éves kor fölött már nem vagy gyerek, így nem büntetendő.
2009. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszem a lelked ... nem, nem büntethető, ne aggódj, nyugodtan jelentsen fel aki gondolja, nem tudnak mit kezdeni 14 éves kor felett már ezzel.

Az első válaszolóval azért nem értek egyet, tudod ebben a korban, kamaszokat igen sokszor vonzzák az idősebb, érettebb fiúk, lányok, attól függ, na most azért itt nem arról van szó, hogy a 65 éves pedofilbácsi osztogatja a cukrot a 7 éves kislányoknak. Egy 16 és egy 28 éves kapcsolata, még ha nem is mindennapos, de semmiképpen se beteges ... kinek mi/ki.

Nézd nekem a 16 éves unokatesókám (fiú) őrül meg a 30 közeli csajokért .... végül is ugyanaz, és meg fogsz lepődni, talál is magának nem is egyet, akit meg az izgat, hogy fiatal fiúja van ... ez valahogy mindkét fél számára izgalmas kapcsolat. És hozhatnám még a példákat, merthogy nem ő az egyetlen.

2009. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
jelen hejzetben érzelmi kapcsolatról van szó,amit persze a későbbiekben magasabb szintre szeretnénk emelni:) köszönöm hogy megértően válaszoltál!:)
2009. márc. 30. 14:56
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem büntetendő, csak beteges.
2009. márc. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
csak filmet/képet nem csináljatok róla, mert az már büntethető...
2009. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
De viszont az már büntetendő, ha a helyzet szót pontos j-vel írod.
2015. jan. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. De a szüleid tudják?
2015. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egek! Komolyan így írtam 6 évvel ezelőtt? Elborzadtam!


Egyébként a kapcsolat mai napig tart, nem csak érzelmi alapon! :) Szerencsére jól is működik. Annak idején pár hónap után összeköltöztünk.

2015. jan. 23. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!