Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha rendelek egy jegyet egy...

Ha rendelek egy jegyet egy előadásra, amit a posta késve kézbesít, ezért lemaradok az előadásról, akkor van valami lehetőségem ezt "leverni" a postán?

Figyelt kérdés
A levelet ajánlottan, elsőbbségivel feladták postára 07.11.-én. Az előadás 07.16.-án volt, a jegyeket a mai napig nem kaptam meg, viszont láttam a feladóvevényt, tehát 11.-én tutira fel lett adva nekem. Ilyenkor tudok valamit tenni?
2011. júl. 18. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
ha érték biztosítva volt, akkor azt téríti a posta. egyébként polgári pert indíthatsz.
2011. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
már 3-4 nap után kellett volna telefonálnod nekik, hogy hol a leveled, a levél számát bediktálva.
2011. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A történet: Nyertem egy magazinnal két jegyet egy előadásra. Mivel nem tették közzé a nyertest, a magazin fb-os üzenőfalán rákérdeztem, hogy ki volt az a nyertes, aki elmehetett megnézni az előadást. A sorsolás 07.08.-án volt, elméletileg 07.11.-én feladták a jegyeket, 07.16.-án volt a műsor és én 07.18.-án kérdeztem rá, hogy ki nyert, tehát ekkor tudtam meg, hogy elvileg én. Tehát tegnap csodálkozva kérdezték, hogy hogyhogy nem kaptam meg, amikor feladták a jegyeket. Próbáltam kipuhatolni, hogy milyen ragszámmal adták fel, de sajnos a magazinnál annyi eszük nem volt, hogy két db, egyenként 6000 Ft-ot érő jegyet ajánlottan vagy tértisen adjanak fel, sima levélként küldték, szóval fújhatom :(
2011. júl. 19. 07:24
 4/7 anonim ***** válasza:
ja sima levélként, aha. hát akkor kb cseszheted, arra nincs garancia
2011. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nekem van egy olyan sanda gyanúm is, hogy csak bekamuzták, h elküldték, a magazin szerkesztői meg simán saját maguk felhasználták a jegyet (a magazinnak is a színház ajánlotta fel a jegyet)
2011. júl. 19. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:
sajnos ez is előfordulhat. elméletileg reklamálhatsz érte, kérdés, h van e kedved hozzá, kis hírverést kreálni. ez csalás speciel.
2011. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezt bizonyítani nem tudom.
2011. júl. 19. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!