Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kell polgári peres...

Hogy kell polgári peres eljárást indítani vagy van e más lehetőségem?

Figyelt kérdés

egy aukciós oldalon meghirdetett egy eladó 3terméket 1ftról,vállalván,hogy annyiért adja t amennyiért elkel.Megnyertem mind a 3at és most nem jelentkezik,nem tudom egyáltalán elérni sehogy sem.Mivel az aukciós oldal nem ad ki csak nevet,email címet és tel.számot,így az eladó nevét nem tudom.Ha jól olvasgattam a polgári per min 7000ft befizetésével kezdhető csak meg.Viszont kell az illető neve és címe-amit ugye nem tudok.Ilyenkor mit tudok tenni ?Az aukciós oldalnak ezt közöltem ezt a gondot,de ő csak ezt a választ írta..

"A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében aki

szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós

értékesítés jellegéből kifolyólag.

A törvény értelmében tehát, az eladóknak a www.teszvesz.hu oldalra feltett

ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való

elállás sem lehetséges.

Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a

szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és

betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a

vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni.

Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás

során lehet érvényt szerezni."

Na már most én nem állok el a vásárlásomtól és igényt tartok a termékekre,hogy tudom ezt érvényesíteni ha az eladó nem akarja átadni?Van e egyszerűbb útja mint a per,mert nem szeretnék minden képen én sem ilyenbe bele menni...

Tökre nem értek hozzá,de ez az eset már olyan szintre felhúzott,hogy mindent megteszek azért,hogy megkapjam azt ami engem illett,mert nem bírom ha teljesen hülyének néznek.

Legyenek szívesek segítsenek,hogy induljak el,mibe kerül ez nekem stb..ha megnyerem a pert akkor ugye a másik fél fizet?

.Köszönöm

ui:itt nem összegről van szó,hanem termékről...aminek bár csekély az értéke--az aukciós az egyébként nagy..és ezért nem akarja sztem átadni nekem..


2011. jún. 7. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az aukciós nagy mi???

Egyébként, nem, nem tudszsemmit tenni.Nincs jogcímed.nem károsítottak meg.Az idézett Ptk. szakasznak amúgy nem lehet az utolsó fordulat a vége, mert a törvényben nincs ilyen.De felteszem az internetes kereskedelemben eltérnek a szabályok.

2011. jún. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi nagy az aukciósnak?...ezt nem értem..van 211es paragrafus létezik ,most olvasgattam el és benne van minden.
2011. jún. 9. 10:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatodra gondoltam

Egyébként, tudom mi van a Prk-ba, de nem választottad el gondolatjellel, a jogszabályhely végét, és azt hittem rossz információval rendelkezel a tartalomról, csak ezt akartam jelezni.Senki nem kényszeríthető arra hogy adásvételt kössön, maximum arra kötelezhető, hogy a másik félnek a szerződéskötés előkészítésével kapcsolatos költséget megtérítse.Itt viszont nem fogod elérni azt az összeget, mert konkrét anyagi károd nem keletkezett.(hogyha jól értem, de javíts ki ha tévedek)Én tudom hogy el vagy keseredve, meg felhúztak, de a legjobb indulattal mondom neked, hogy ebben vesztett ügyek harcosa leszel, és még több mérget fogsz lenyelni, ha azt érzed, hogy nem kapod meg az igazad hosszú utánajárással sem.Nem az ő javára akarom hajtani a vizet, de szerintem kíméld meg magad ettől.Ha mégis utánamész, akkor viszont sok szerencsét!

2011. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megírtam az eladónak,hogy mit válaszoltak az aukciós oldalon,és rögtön közölte átadja.

Ma átvettem a termékeket,igaz nem minden ok vele,de legalább átadta.

Köszi,azért,egy kis megfenyítés neki nem ártott

2011. jún. 11. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor jól véződött, örülök.Ez a legjobb ami történhetett, akármi is amit vettél, mostmár örülj neki:)))
2011. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!