Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Népszámlálás kérdőívét kötelez...

Népszámlálás kérdőívét kötelező kitölteni?

Figyelt kérdés
Mi történi ha nem vagyok otthon, amikor jöna kérdezőbiztos?...
2011. szept. 8. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor felkeres újra!
2011. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kötelező kitölteni.


Ugyanis nem csak állampolgári jogok, hanem - bár sokan el szokták felejteni - állampolgári kötelességek is vannak. Ez azok közül egy.

2011. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja és interneten is ki tudod tölteni.
2011. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

8. § (1) Az internetes válaszadási módot választók adatszolgáltatási kötelezettségüket az erre a célra kialakított internetes felületre a hozzájuk előzetesen eljuttatott címazonosítóval belépve, az ott elérhető kérdőív(ek) kitöltésével 2011. október 16-ig teljesíthetik. Az adatszolgáltatás akkor teljesül, ha az adatok a fogadóközpontba 2011. október 16-án 24 óráig beérkeznek, és az adatok beérkezését a fogadóközpont elektronikusan visszaigazolja. Internetes válaszadás esetén az azonos címen lakó személyek mindegyike az interneten elérhető elektronikus kérdőív kitöltésével tesz eleget adatszolgáltatási kötelezettségének.


(2) A papír alapú önkitöltést választók a hozzájuk előzetesen eljuttatott kérdőíveket kitöltve, legkésőbb 2011. október 16-ig átadják a számlálóbiztosnak.


(3) Amennyiben az önkitöltést választók adatszolgáltatási kötelezettségüket 2011. október 16-ig nem teljesítik, az adatfelvételt legkésőbb 2011. október 31-ig számlálóbiztosi kikérdezéssel kell végrehajtani.


(4) Azon adatszolgáltató esetében, aki 2011. október 31-ig egyik, (1)-(3) bekezdésben jelölt válaszadási módon sem teljesítette adatszolgáltatási kötelezettségét, az adatfelvételt - a Tv. 1. § (4) bekezdésében meghatározott személyek kivételével - a 2011. november 8-ig terjedő pótösszeírási időszakban a számlálóbiztos kikérdezéssel hajtja végre.

2011. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És mi van velem: én már nem lakom otthon, de az állandó lakcímem, az, vagyis akkor anyám fogja bediktálni az én cuccaimat, v nekem külön neten kell kitölteni?
2011. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nahát igen, mivan azokkal, akik nem otthon laknak, de oda vannak bejelentve? Az is egy érdekes kérdés, ha valaki nincs otthon 2 hétig..vagy 3..mert külföldi munkája van...stb...hogy tudják elérni? Gondolom nem udják az összes embert öszeszámolni, mert az emberek nagy része izél az egészre..
2011. szept. 8. 19:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Azok megoldják. Ha nem töltöd ki, akkor eljárást is indíthatnak ellened. De még van több mint egy hónapja mindenkinek megoldani, hogy valahogy ki tudja tölteni.
2011. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ki tudom tölteni neten, nem ez a kérdés, hanem mi van ha én kitöltöm neten de mjuk anyám meg bediktálja a kérdezőbiztosnak az adataimat? Meg egyáltalán h fog működni ez netes dolog, melyik oldalon lesz elérhető a kérdőív stb. Plusz megnéztem a pdf-es változatot, és egy nagy káosz nem is értem sok helyen h mi van, plusz hibás is amit feltöltöttek, azt gondolom még javítják, de mindenesetre elég érdekes...
2011. szept. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy azt írsz, amit akarsz, nem?
2011. szept. 8. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!