Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetést érdemelnek a torrent...

Büntetést érdemelnek a torrentezők?

Figyelt kérdés

Ide inkább semmit nem írok,mert nem tudom megfogalmazni úgy,hogy ne legyen provokatív...

Szóval én nem.


2011. szept. 11. 11:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Amíg nem árulja a torrentről letöltött cuccokat, addig nem érdemel büntetést. Aki pénzt csinál ebből, és pl DVD-ket árul , azt megbüntetném. Aki saját magának letölti az jelenleg nem is büntethető csak a feltöltésért. De feltölteni meg muszáj, mivel fontos az arány a torrent oldalakon. Amúgy meg ott az artisjust matrica minden üres CD-n, DVD-n, pendrive-on stb, amiért cserébe semmit sem kapunk. Hát legyen az az általánydíj. (hisz ha saját fényképeimet rakom arra a CD-re akkor mire is fizetek az Artisjust nak?)
2011. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

sokan mondták mér, hogy ne töltögessek ilyen helyekről mert illegális, miért nem veszem meg a filmet vagy megyek el moziba? én meg visszakérdezek, hogy ugye a te gépeden is eredeti windows cd- ről lett feltéve a windows?

ennyi erővel mindenkit lehetne büntetni akinek van gépe, de nincs windows cd-je

2011. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
27%

"ennyi erővel mindenkit lehetne büntetni akinek van gépe, de nincs windows cd-je"

Én például Linuxot használok.

2011. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

igazad van (bár tudod mire gondoltam csak kötekedni akarsz)

Minden olyan embert meg lehetne büntetni akinek van számítógépe és azon valamely Windows op rendszer van, viszont nincs eredeti jogtiszta CD-je

Ugyan ez vonatkozik a többi op rendszerre is de a legtöbben szerintem windows-t használnak, legalábbis az ismeretségi körömben mindenki akinek van számítógépe remélem pontosan fogalmaztam

2011. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme büntetni a torrentezést. Leginkább azért, mert a törvény megalkotásától számítva kb. 1 hónap, és kint lenne a p2p hálózatok továbbfejlesztett, titkosított verziója az azt implementáló programokkal együtt. Nem érné meg törvényt hozni rá. Pl. Kínában a cenzúra elkerülésének kedvelt módszere az ún. adatcsempészet. Mindenre van megoldás.
2011. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel hosszútávon azt érjük el, hogy csak gagyi, alacsony ktgvetésü filmek fognak készülni, mert nem éri meg beleölni annyi pénzt."


Manapság horribilis költségvetésű filmek készülnek, minőségben mégis iszonyat gagyik. Nem csak a méregdrága cgi-től, meg 3d-től lesz jó egy film. Ezek nem pótolnak egy csavaros, agyat mozgató történetet. Még ha lenne is választási lehetőség, de az amerikai filmipar rohamléptekben halad az értelmifogyatékos történetek színvonala felé.

Igaza van 12:12-nek. A rendezők, producerek, szárgázsit felszedő színészek nem fognak éhen halni. Ezt a mesét csak az agymosottaknak lehet beadni. Istenem, Cameron meg Spielberg nem tudja megvenni a huszadik luxusvilláját, a tizedik Laborghinit és a hatodik yachtját. De sajnálom... :D

2011. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Ebcsont

Én nem élősködök senkin, amíg nem kell valamiért fizetnem, nem teszem. De ha tegyük fel történne egy olyan dolog, hogy az interneten SEHONNAN nem lehetne zenét-filmet letölteni (elméletben történne persze), csak pénzért, akkor HA életbevágóan kellene valami fizetnék egy bizonyos összegig. De inkább javarészt tvznék, ugyanis nincs ilyesmire pénzünk. Nem tudom miért váltotta ki a felháborodásodat a kommentem.

23N

2011. szept. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:01"


Ha mindenki (az emberek 100%-a) úgy gondolkodna mint te, akkor sem a kiadóknak, sem a művészeknek egy fikarcnyi bevételük sem lenne abból amit csinálnak. Innentől kezdve, mivelhogy nekik is élni kell valamiből, maximum hobbiból csinálnának ezt azt, ami meg sem közelítené színvonalban azt, ami most van. Innentől kezdve te meg hiába szánnál rá pénzt, hogy na elmész akkor moziba, és mostmár tényleg megnézel valami jó filmet, ugyanis nem létezhetne olyan, hogy jó film, és így te azt sem tudnád miről maradtál le. Morognál, hogy mi ez a sok szar a tévében, a netről is csak ugyanazokat a szarokat lehet letülteni és semmi olyan, ami érdekelne, ami tetszene.


Az, hogy te jelenleg illegálisan letölthetsz filmeket, zenéket, játékokat, az egyedül annak köszönhető, hogy sok ember ezért fizet, ugyanis nem úgy gondolkodik ahogy te. Ergó, haszonélvezője vagy valaminek, amihez semmit nem tettél soha hozzá, és soha nem is akarsz.


Nem az a baj veled, hogy torrentezel, és illegálisan töltögetsz lefelé, mert ki nem csinálja ezt? A baj az, hogy te még arra sem ébredtél rá, hogy ez így helytelen, és még életedben nem jutott eszedbe, hogy meg is vegyél valamit, amikor lophatsz is.

2011. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Büntethető-e egy autóvezető, vagy urambocsá' autógyár, ha valaki autójával szándékosan elüt egy embert??? Büntethető vagyok-e azért, mert a kedvenc ingyenes Linux operációs rendszeremet torrentel szeretem letölteni? Aki a torrentezést büntetni akarja, az nincs tisztában alapvető informatikai fogalmakkal.

Hát ne keverjük a szezont a fazommal! A torrent csak egy eszköz, egy fájlmegosztó protokoll, olyan mint az ftp, http, stb, csak jobb. A kérdés szerintem úgy lenne helyes, hogy büntethető-e az, aki a számítógépet szabálysértés/vétség/bűncselekmény elkövetésére használja, pl ingyen tesz elérhetővé szerzői jog által védett tartalmat úgy, hogy nem ő a jog tulajdonosa. Büntethető-e az, aki lop, és azt szétossza? A torrentet nem arra találták ki, hogy jogvédett tartalmakat osszanak meg vele! A torrentet arra találták ki, hogy a népszerű nagy méretű fájlokat, amiket sokan töltenek le, ne egy központi szerverről kelljen letölteni, mert az nagyon megterhelő a szerver számára, hanem a letöltők egymástól is le tudják tölteni, a szerver pedig csak úgyn. metaadatokat tárol és összekapcsolja a letöltőket és azokat a feltöltőket, akik már letöltötték legalább egy részét. Ez nagyon hasznos az ADSL/kábelnet miatt is, mert ott a letöltés sokkal gyorsabb, mint a feltöltés. Ezáltal egyszerre 10-20-50, vagy akár még több feltöltőtől érkezhet az adat a letöltőhöz, kihasználva a teljes letöltési sávszélességet. Ha nem így lenne, akkor a a szerver feltöltési sávszélességén kellene osztoznia minden egyes letöltőnek.

Hogy miért a legnépszerűbb nagyméretű fájlok a filmek, zenék, drága programok, annak semmi köze az informatikához és a torrenthez. Mint írtam, a torrent csak egy eszköz. Olyan mint a láncfűrész, amivel a tüzelőt is fel lehet aprítani, meg az anyóst/szomszédot is.

2014. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!