Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki értene egyet ezzel a...

Ki értene egyet ezzel a törvénnyel?

Figyelt kérdés

Miért engedi a kormány, hogy nyugdíj mellett valaki dolgozzon? Nem csak azokra gondolok akiknek kevés a nyugdíjuk, hanem a nyugdíjas katonatisztekre/rendőrökre, akik nem dolgozták ki magukat életükbe és miután lenyugdíjazták őket elmennek dolgozni egy kis plusz jövedelemért vagy pusztán azért mert unatkoznak otthon. De a nyugdíjuk 200 ezerhez közel van.

Általában biztonsági őrként dolgoznak nyugdíj mellett, elvéve ezzel a munkalehetőséget rengeteg főállású elöl. Vannak olyan helyek, ahol a biztonsági szolgálatnál nyugdíjas uralom van. A haverom aki bekerült közéjük és később csoportvezetővé akarták előléptetni, az öregek megmondták, hogy "kicsinálják" ha nem egy nyugdíjas lesz a csop.vez. A legtöbb nyugdíj mellett dolgozó, szakmailag egy nagy nulla, csak az okoskodás megy nekik, meg a fiatalok b***szogatása. Véletlenül sem tudják elfogadni, ha egy huszonéves kollégája valamihez jobban ért nála.

Javaslat: aki nyugdíjazása után munkát vállal, tehát bejelentett állása van, annak nyugdíjára 100%-os adót kivetni. Magyarán, arra az időre még dolgozik, megvonni tőle a nyugdíjat. Ezzel pl: őrző-védő vagy karbantartói körökben, rengeteg állás szabadulna fel, csökkentve a munkanélküliséget.

Remélem olvassa ezt egy fideszes.


2011. szept. 26. 16:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem rossz! Nem rossz! Holnap be is terjesztem a parlament elé!

Köszönet az ötletért!


Orbán Viktor

2011. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ugy tudom, ha dolgozik, es nem feketen, akkor csokkntik a nyugdijt is. Amugy fizetesukre adot fizetnek, nem? Jo, elveszik mastol a munkat, de ezek altalaban reszletidei munkak, mellekallasok. Sok munkat amit az orgek vegeznek, fiatal el sem vallal. Egyebkent minden orszagban buzditjak a nyugdijasokat, hogy dolgozzanak. Adokedvezmenyt is kapnak. Gondolom, ha dolgoznak, nem betegeskednek annyit, kevesebbe kerul az allamnak.
2011. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
Azokra a korán, de nyilvánvalóan még munkaképes korban lévő nyugdíjas rendőrökre, katonákra, sbt. a kormány 16 százalék adót vet ki. Ez már egy eldöntött ügy. Tehát akinek a nyugdíja 200 e/ft, az 32 ezret fog ebből adózni. Sajnos nagyon sok állástalannak és rendes korú nyugdíjasnak csipi ez a szemét, dehát ezt az engedményt nem ők hozták. Igazat adok neked.
2011. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%
Alapvetően egyetértek. De sajnos nem tudod meghatározni, hogy ki az, akinek azért muszáj dolgoznia, mert a nyugdíjból éhen hal.
2011. szept. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egy munkáltatónak nem az az érdeke, hogy olyan embert vegyen fel, akinek egy fikarcnyi tapasztalata sincs az adott munkához, hanem az, hogy az öregek tapasztalatát hasznosítsa. Nézzük ezt abból az irányból, hogy egy 70 éves tudós több évtizednyi tudással és tapasztalattal valószínűleg többre megy, mint az egyetemről frissen kikerült tudóspalánta. Melyik hoz nagyobb hasznot rövidtávon?

Hogy neked erről mi a véleményed, az vajmi keveset számít. A munkáltatónak kell eldöntenie, hogy neki mi hoz majd várhatóan nagyobb hasznot. Igazságos - nem igazságos. Az élet nem igazságos.

2011. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
hát igen, munkanélküliként nekem is csípi a csőrömet, és igazságtalannak tartom. Ha mindenkinek lenne munkája, és nem lenne 12%vagy nem tudom mennyi a munkanélküliség, akkor oké, menjenek dolgozni...na de így??? 200ezer ftos fizetés mellé pofátlanság...
2011. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem értenék egyet. A nyugdíj nem segély, amit a kormány határoz meg, hogy jár-e az embereknek. Akik ma nyugdíjasok, azok egész életükben fizették a nyugdíjjárulékot, nekik a nyugdíj JÁR. Sokkal inkább, mint például a kismamáknak a gyes, amiért sokan nem tettek még semmit. Bezzeg ha valaki azt mondaná, hogy aki nem dolgozott, hanem 17 évesen szült, az ne kaphasson támogatást, akkor nagy felhördülés lenne itt.


Én is tudom, hogy rossz helyzetben van az ország, de nem az a megoldás, hogy elvesszük a nyugdíjastól a nyugdíját. Ja igen, és ez akkor is áll, ha valaki katonatiszt volt. Mindenki előtt nyitva állt a lehetőség, hogy katonának menjen, de azért, mert valaki nem tette meg, még nem kellene sajnálni a nyugdíjat azoktól, akik megtették.

2011. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Ha valaki nyugdíjas azt már nem szabadna foglalkoztatni.EL kellene döntenie mit szeretne ha munka akkor nincs nyugdíj pluszban. Ugyan így a rokkantnyugdíjasokkal is pedig a párom is az ,de még ha akarna sem tudna dolgozni menni hiszen rokkant.Nagyon is egyet értek veled.Elég sok munkahely lenne .Csak sajna nem mi döntünk.
2011. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az öregségi nyugdíjkorhatárt el nem értek esetén jelenleg is van korlátozás.

Az meg, hogy csökkenne a munkanélküliség, ha másokat kirúgatnánk a klasszikus "betört ablak" paradoxon.


[link]

2011. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
6%
Én például minimum 1 szakmához kötnék mindenféle támogatást miért kap pl szociális segélyt az aki 18-évesen 2 gyereket nevel iskolázottsága nincs szó szerint eltartatja magát.
2011. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!