Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit értesz telefonos zaklatáso...

Mit értesz telefonos zaklatáson, miért büntetnek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
számomra az a telefonos zaklatás, ha ok nélkül hívogatnak rejtett számon, többször egymás után, esetleg sértő dolgokat vagy fenyegetéseket mondanak a telefonba...sajnos az a zaklatás, ami már büntetendő,nem tudom mit jelent...talán a halálos fenyegetéseket...de elnézve embertársaim példáit, akiket zaklattak,zaklatnak,akár szeméylesen, akár telefonon, a rendőrség szépen magyarul szólva sz*rik rá addig, amíg nem fajul tettlegességgé :( szóval amíg valaki nem sérül, addig nem tehetsz semmit...téged zaklatnak? hogyan?
2009. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyik barátomat a volt barátnője. De nem fenyegető, csak szerelmes sms. szerintem se tehet a rendőrség ez ellen.
2009. máj. 4. 15:26
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
hát ha ezzel mentek a rendőrségre, kiröhögnek és elküldenek titeket :( sajnos ilyen a magyar közvédelem.... amerikában már ennyivel is foglalkoznának
2009. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Komolyan mondod?
2009. máj. 4. 17:55
 5/9 anonim ***** válasza:
"176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."
2009. máj. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előző, ezt mond a rendőrnek, aki engem tényleg kiröhögött emiatt...azt mondta, biztos csak gyerekcsíny
2009. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tegyél feljelentést, kit érdekel, ha kiröhög. Nekem azt mondták, megölnek, és emailon, telefonon zaklatott. Ezt a rendőrök komolyan is vették.
2009. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megfélemlít amit csinál az zaklatás.
2009. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért vannak ügyek, amikkel foglalkoznak is.

Én tényleg zaklattam egy lányt, napi @-ekben, és heti 2 telefonhívással, szerelmet vallottam Neki. Ő feljelentett a rendőrségen, és eljárás indult ellenem az 1. bekezdés miatt. Volt kihallgatás, aztán egy elmeszakértői vizsgálat, ahol megállapították rólam, hogy paranoid skizofréniában szenvedek. Ezután a bíróság elrendelte a kötelező gyógykezelésemet. 2 hétig feküdtem a pszichiátrián, quetiapint adtak, 300 mg-t naponta. Bent közölték velem, hogy emiatt az eljárás miatt nem kell aggódnom, viszont azon gondolkozzak el, hogy rengeteg megoldatlan bűncselekmény van, ami "illeszkedik a profilomba". Azóta nem merem zaklatni a Lányt, akit még mindíg szeretek, és szorongok, hogy mikor csuknak le valamiért, amit el sem követtem.

2010. szept. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!