Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok a Tököli Börtönben...

Mit szóltok a Tököli Börtönben történt akasztáshoz?

Figyelt kérdés

Nem most történt, de most ismét előkerült, mert most volt egy tárgyalás. Jó az egy dolog, hogy a sajtó éppen hogyan tálalja, de azért szerintem itt elő kellene venni a bírót is, aki ha a hír igaz, egy pecabotlopásért letöltendő börtönbüntetésre ítélt egy 19 éves fiút ... Amikor tudja jól milyen állaptok vannak a magyar börtönökben, amin egyébként is sokat elgondolkodom, h aoda bekerül egy nem az a tipikus megrögzött bűnöző, na tuti, hogy ott az lesz belőle. Én már rég nem hiszek abban a maszlagban, hogy "javító-nevelő" szerepe lenne, ugyan kérem ... etessenek mást. Hol van javító szerepoe annak, hogy összezárnak 4-5 nehézfiút aztán bekerül egy nem annyira nehéz, és max ő is nehézfiúként jön ki, ha túléli, amit művelnek vele.

Ezt az infót elsőkézből tudom, nem semmi: a tusolóban megerőszakolta pár nagyobb darab a fiatal srácot, az meg mert szólni az őrnek, de az őr erre a vállát vonogatva annyit mondott, hogy "na és, lett valami baja?", na kérem szépen ez ma nálunk a javító szerepe a börtönöknek. Egy vicc.

Ti mit gondoltok ??


2009. máj. 25. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Én azt gondolom, hogy nem biztos, hogy csak simán elcsente az a huncut kisfú a pecabotot, és nem biztos, hogy 1500 forintos bot volt. Hát, ha valaki nem akar börtönbe kerülni stb stb, akkor ne lopkodja más pecabotját.
2009. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

"Hát, ha valaki nem akar börtönbe kerülni stb stb, akkor ne lopkodja más pecabotját."


Nem verésre és megerőszakolásra, hanem börtönbüntetésre ítélték. Ez a probléma, Einstein.

2009. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Nézzél szét az iskolákban ott is verik egymást a gyerekek, meg mi minden történik, azokat meg nem is ítélték semmire. Sajnálom, hogy első sorban nem a szerencsétlen börtönbe zártak érdekelnek. Még is mi a fenét vártok, minden két ember mellett nem állhat ott egy-egy őr, hogy fogja a kezüket nehogy valami rosszat csináljanak egymásnak.
2009. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

"minden két ember mellett nem állhat ott egy-egy őr, hogy fogja a kezüket nehogy valami rosszat csináljanak egymásnak."


Azért vannak ott az őrök, hogy megakadályozzák az incidenseket. Piszkosul balkáni a felfogásod.

2009. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Már ne haragudjon pár ember, mintha nem értettétek volna amit írtam, szerintetek itt bármit is megakadályoztak az őrök?

Na mindegy, a bíró felelősségét pedig annyiban firtatnám, hogy amikor több milliárdos csalásokkal megússzaák általában pár hónap felfüggesztéssel, enyhén szólva vicces, hogy pecalopásért pedig letöltendő börtüön, sőt klifejezetten nevetséges. Úgyhogy én igenis hibásnak tartom a bírót, gondatlanságból elkövetett emberölésben ... ez most olyan dolog, hogy elütni se akarom a gyalogost, mégis megtörténik, ez a gondatlanság ugye, nos valami hasonlót érzek itt is, tehát ha rajtam múlna, én elő venném.

2009. máj. 25. 19:39
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyébként a kedves megerőszakoló és gyilkoló börtöntársak esete kifejezetten jól mutatja, mennyire is szolgál javulásra egy mygarországi börtön.


Sztetek ezek úgymond javulófélben voltak?

2009. máj. 25. 19:41
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

"mintha nem értettétek volna amit írtam, szerintetek itt bármit is megakadályoztak az őrök?"


Pont arról beszélek, hogy nem akadályozták meg az őrök azt, amit meg kellett volna.


"enyhén szólva vicces, hogy pecalopásért pedig letöltendő börtüön, sőt klifejezetten nevetséges."


Lehet, hogy többszörös visszaesőről van szó, és még valószínűbb, hogy igazából nem lopás, hanem rablás történt.


"Úgyhogy én igenis hibásnak tartom a bírót, gondatlanságból elkövetett emberölésben ..."


Ez nem ilyen egyszerű. De kétségkívül hibát követett el a BV-ban valaki.


"mennyire is szolgál javulásra egy mygarországi börtön."


Ez nem magyar sajátosság, a börtön mindenütt így működik. Ezért van az, hogy a börtön szerepe visszaszorulóban van a büntetési nemek között. Csak olyan fanatikus országokban nem, mint Kína vagy az USA.


"Sztetek ezek úgymond javulófélben voltak?"


A börtön közismerten a bűnözőket továbbképző akadémiaként IS működik.

2009. máj. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

oké, végre egy higgadt hoszzászóló, na de


"Ez nem magyar sajátosság, a börtön mindenütt így működik. Ezért van az, hogy a börtön szerepe visszaszorulóban van a büntetési nemek között"


Hát ezt én nagyon nem így látom, a többi oké, hát ne hari, de amíg nálunk szinte más sincs csak hog yminden szir-szarért lecsukják az embert, miközben a nagyhalak meg kapnak nevetséges pár hónapot, azt is csak feélfüggesztve, hogy a nép megelégedjen, na fenntartom, hogy kifejezetten nevetséges. Csak most ez a nevetségesség sajnos tragédiába fordult.

2009. máj. 27. 13:24
 9/13 anonim ***** válasza:

"Hamíg nálunk szinte más sincs csak hog yminden szir-szarért lecsukják az embert, miközben a nagyhalak meg kapnak nevetséges pár hónapot"


Mindenhol így van. Aki ellop egy rozzant autót, az "tipikus rosszarcú bűnöző". Aki elsikkaszt 1000x annyi pénzt, az "jólszituált középosztálybeli polgár, aki kicsit megbotlott". A világon mindenhol így megy ez. Az USA-ban pl. abból a szempontból súlyosabb a helyzet, hogy egy négert sokkal jobban megbüntetnek (mert "rosszarcú bűnöző" típus).


Sajnos te is hozod azt, ami Magyarországon elterjedt betegség: pont azok szűk látókörűek, akik tág látókörűnek hiszik magukat. Azt hiszik, hogy tág látókörűek amiatt, hogy állítólag ismernek más országokat és ez alapján lenézik Magyarországot, mert itt minden rosszabb. Eközben szűk látókörűségüket bizonyítják azzal, hogy tipikusan magyar problémáknak neveznek meg az egész világon jellemző, néhol a "fejlett Nyugaton" még súlyosabban is jelenlévő problémákat.

2009. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

12:06-os

azért csak félig-meddig van igazad

tudod a nagy nyugaton egy-egy korrupciós ügyből olyan botrány van, amilyet nálunk elképzelni se lehetne, merthogy kb, mindenki benne van, épp nemrég történt, eset, X ország, ott a legelső gyanúra azonnal letartóztatták a polgármestert stb, szóval hog yis mondjam, korrupció mindenhol van, ez tény, csak a mértéke nem mindegy, nálunk meg jóformán csak az van

2009. jún. 3. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!