Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek feljelentsem?

Szerintetek feljelentsem?

Figyelt kérdés
Van egy kedves nő ismerősöm akiről minap kiderült, hogy folytonosan "kritizál " engem. Már régebben, is visszahallottam, hogy kibeszél, de most átlépett egy határt. Azzal viccelődik, hogy a lányom biztosan a postástól van, meg egyéb gusztustalanságokkal. Eddig nyeltem a békát, de azt nem tűröm, hogy a lányomat bárki is a szájára vegye. Tudni kell még a történethez, hogy ezeket a kijelentéseket sok ember előtt teszi, de nem az én jelenlétemben. Több tanúm is van ha esetleg feljelentésre kerülne a sor. Szerintetek ezért feljelenthetem e becsületsértésért? Azt akarom, hogy megtanulja egy életre kordában tartani a száját. Ha feljelentem, akkor ez mivel fog járni, nem vagyok otthon ezen a téren szerencsére nincs tapasztalatom.
2012. márc. 3. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentheted rágalmazásért (amúgy szinte ugyan az a büntetési tétel mint becsületsértésért), de magánindítványos eljárás így 10 000Ft illetéket kell fizetni (ami ha bebizonyosodik, hogy igaz akkor visszakapod a terhelttől), de ne számíts nagy büntetésre.

Megrovást fog kapni ami szinte semmiség, de a jövőben meggondolja, hogy továbbra is folytassa. Még attól is függ mennyire tudod tanúkkal bizonyítani és közterületen történt-e.

2012. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs értelme feljelenteni, mert az eljárás hosszadalmas, a bizonyítás nehézkes (biztos senki nem fog szívesen neked odaáálni és a bíróság előtt egy ilyen csipp-csupp ügyben tanúskodni), a várható "büntetés" meg zéró, ahogy előttem is írták. Csak te járnál rosszul, és még ki is röhögne a végén.
2012. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nem dávid ***** válasza:
63%
ilyennel bemész rendőrségre csak kiröhögnek...
2012. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És ha megkérnéd, hogy álljon le?
2012. márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fel lehet jelenteni, persze, de szerintem az is bűnös erkölcsileg, aki meghallgatja az ilyen pletykákat.
2012. márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

en inkabb osszehivnam az egesz tarsasagot es ott mindenki elott hangosan megkerdeznem hogy mi a fenert hazudozik ossze vissza, es mirt nem foglalkozik a sajat eletevel.

vagy kitalalnek valalmi rettenetesen ciki dolgot es azt kezdenem terjeszteni, akkor talan kapcsol hogy le kene allni.

2012. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nem biztos, hogy lesz is eredménye. Viszont, jogi eszközök adottak hozzá.
2012. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elvileg feljelentheted, de tényleg macerás.

Viszont bármikor nagy hangon utánakiabálhatsz mások jelenlétében, hogy pl: Julika, megkérdeztem a szomszédasszonyomat, hogy az inkontinenciájával melyik orvost keresték fel, holnapra megadja neked a számát.

2012. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!