Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sztojka 20 év helyett 8 évet...

Sztojka 20 év helyett 8 évet kapott, ez így helyes?

Figyelt kérdés

Meghalt egy ember,akinek nem kellett volna.Rossz időben,rossz helyen volt. Annyi volt a bűnük,hogy nem hagyták magukat ezektől a férgektől terrorizálni,azon a szórakozóhelyen.

Egy ilyen aljas gyilkosságot meglehet úszni 8 évvel?Csodálkozunk,hogy napi szinten történnek hasonló esetek?Ez az "agyondédelgetett"kissebbség ezek szerint bármit megtehet,a büntetésük sok esetben egyenlő a nullával.Szomorú,és elgondolkodtató.


2012. ápr. 27. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a gyilkos 18évet kapott...
2012. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Valójában azért kapott annyit, mert "agyondédelgetett kisebbségi". A "nemzetibb" közvélemény rászállt a témára, és ez elég negatív irányba terelte az ügyet. Egyébként nem is ő volt a gyilkos, csak tettestárs volt.
2012. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Mivel tettestárs volt, igen.Hiszen a gyilkos (nem tudom pontosan) 20 év körül kapott. Nem azért mert cigány, hanem azért, mert nem ő ölt.


Mondjuk szerintem kevés, de törvény szerint helytálló, és nem szoktak erre többet adni magyarnak sem.Ha a gyilkosságot úszta volna meg 8 évvel, az lenne elgondolkodtató.

2012. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nagyon nem.
2012. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem életfogytigtartóra kellett volna őket ítélni.
2012. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ekkora "enyhítés"azért enyhe túlzás.De remélhetőleg a "másik"tárgyalásukon,ami a közeljövőben esedékes,ott rátesznek még egy pár évet egészen más okokból.
2012. ápr. 28. 00:41
 8/8 anonim válasza:

Ezzel az egésszel az a baj, hogy ha jól tudom, a bíró arra hivatkozva enyhített ekkorát, hogy nem szándékegységben követték el a gyilkosságot.


Na most kérdezem én, ha egy rakás haverommal lemegyek egy helyre, úgy, hogy fűbe-fába belekötök és minenütt hangoztatom, hogy "itt vér fog folyni", és mindezek mellett egy 18 centis kés is van nálam (asszem 8 centinél nagyobbat már nem is vihettek volna).

Ezekután kimennek, és a lokál előtt "bevárják és lerendezik" az áldozatot, hogy az meghal.

Na akkor az mi, ha nem szándékegység.

Mert hogy nem önvédelem, az biztos...


Nem mellesleg, lehet hogy nem az ügy összes résztvevője ölt, de tettestársak voltak, és ha másképp alakul az eset ugyan úgy megtették volna ők is. Mint ahogy simán megteszik újra, ha 2-3 év múlva kijönnek.


Röhej. Ez az eljárás, ez az ország, ez a BTK. A bíró is nézzen magába, és képzelje el, hogy egyszer őt várja be pár "nem szándékegységben cselekvő" egyén, egy 18 centis késsel, és azok után osztogasson ilyen ejnye-bejnye büntetéseket...


Csodálkoznak, hogy ekkora a bűnözési ráta. Vicc az egész.


Szánalmas az egész igazságszolgáltatás.


Röhej, röhej, röhej, röhej, röhej, röhej, és megint csak röhej!

2012. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!