Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garázdaság mivel jár?

Garázdaság mivel jár?

Figyelt kérdés
Én és a barátom egyik nap kicsit többet ittunk a kelleténél és mindössze 2 szelektív kukát borítottunk fel. Kár nem keletkezett benne. Rendőrök ezt meglátták és bevittek minket a rendőrségre ahol bentartottak fél óráig, aztán hazaengedtek. Pár hét múlva jött a levél hogy bíróságra kell menni, még nemtöltöttem be a 18 at. Mire számíthatunk, milyen büntetést kaphatunk? Érdemes ügyvédet hívni?

2012. máj. 21. 18:10
 1/4 A kérdező kommentje:
nem volt semmi kihalgatás
2012. máj. 21. 18:37
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Garázdaság


271. § (1)735 Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot


a) csoportosan,


b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva követik el.


(3)736 A büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot


a) csoportosan és a köznyugalmat súlyosan megzavarva,


b) nyilvános rendezvényen,


c) fegyveresen,


d) felfegyverkezve


követik el.


(4)737 Mellékbüntetésként kitiltásnak is helye van.


(5)738 E § alkalmazásában erőszakos magatartásnak minősül a más személyre gyakorolt támadó jellegű fizikai ráhatás is, abban az esetben is, ha az nem alkalmas testi sérülés okozására.

2012. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, ezt énis olvastam de ez 18 év felettiekre vonatkozik javarészt.
2012. máj. 21. 19:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Ügyvédet szerintem teljesen felesleges. 18 év alatt be voltatok rúgva, felborítottatok 2 kukát, meglátták a rendőrök tehát van tanú és ennyi, ezen nem lehet mit szépíteni. Szerintem napi rendszerességgel vannak ilyen esetek, kaptok egy alapos leb*szást vagy egy kisebb összegű pénzbírságot és ennyi.
2012. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!